Josef Vimmer na loňském snímku s vnukem Štěpánem. (Foto: Archiv klubu) / Níže Josef Vimmer na fotce ze 60. let (Archiv Josefa Jágra)

Josef Vimmer je v historických tabulkách Klubu střelců deníku Sport opravdovou raritou, jako jediný ze všech členů této vybrané společnosti totiž nemá započítán ani jeden gól za reprezentaci. Všech 317 zásahů zaznamenal v lize. „Nastoupil jsem (v reprezentaci) za juniory, za béčko ale za A tým ne. Tenkrát tam byli lepší hráči, parta okolo Vlasty Bubníka. Navíc nároďák tvořily tři pětky a kádr nebyl tak široký. Nikdy jsem kvůli tomu nesmutnil,“ řekl v jednom z dřívějších rozhovorů pro klubový zpravodaj.

Oslavenec se může pochlubit ještě dalšími kuriozitami. Podle údajů z archivu je totiž Josef Vimmer vůbec nejlepším kladenským střelcem všech dob. Jeho góly v lize a zároveň v přátelských utkáních dávají dohromady úctyhodný součet 659, na který nedosáhne ani král kanonýrů Milan Nový.

A ještě jedna zajímavost, Vimmer sice odehrál 17 sezon v nejvyšší soutěži, tituly mu ale doslova utekly. Při triumfu Kladna v sezoně 1958/59 musel na vojnu do Dukly Jihlava, kariéru končil těsně před zlatou pětiletkou druhé poloviny sedmdesátých let. Vše si vynahradil až jako trenér, když v roce 1980 dovedl Poldi k titulu společně s Františkem Pospíšilem.

Josef Vimmer byl členem legendární formace Vimmer - Karas - Lidický, která patří do „zlatého fondu“ kladenského hokeje vedle Selské jízdy Volf - Froněk - Kopecký, úderného tria Nový - Novák - Bauer a slavné Blue line Vejvoda - Patera - Procházka.

K 75. narozeninám panu Josefu Vimmerovi gratulujeme!

Josef Vimmer (nar. 22.05.1939 v Kladně)

Za 17 sezon v nejvyšší soutěži (1957-1973) vstřelil 317 branek a je členem Klubu ligových střelců deníku Sport. Podle kladenského archiváře Josefa Jágra je v součtu mistrovských a přátelských zápasů s celkovou bilancí 659 gólů nejlepším kladenským střelcem historie.

Jako trenér Kladna spolu s Františkem Pospíšilem slavil mistrovský titul v roce 1980, v letech 1985 – 1991 vedl národní týmy do 18 a 20 let. S „osmnáctkou“ získal titul mistrů Evropy za sezonu 1987-1988. Trenéřině se věnuje doposud u žákovských kategorií Kladna, jeho nástupcem by se mohl stát velmi nadějný vnuk Štěpán.