7. kolo DHL ELJ - o účast v play off A - 8. 3. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Brno

Rytíři Kladno: Stahl – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Patyk, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Keszi, M. Kučera, Březina, Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý,Petr Krejčí l, Furch, Mikyska, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Kratochvíl, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář, Ferda, Petr Krejčí ll, Havránek. Trenéři: Zachrla, Oslizlo, Haken.

Branky a nahrávky: 35. Schildhabel (Šíma, Patyk) – 15. Hasoň (Novák, Havlát), 16. Mlynář (Havránek, Gajarský), 46. Gajarský (Mikyska), 58. Gajarský (Mlynář, Holík). Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2. Vyloučení: 3:2, navíc Stahl (KLA) 10 min. Využití: 0:2. Střely na branku: 22:47. Rozhodčí: Valenta - Malý, Šimán. Diváci: 105.

První třetina nebyla ze strany Kladna vůbec vydařená. Tým jako by byl zaskočen hrou Komety a brankář Holík musel řešit pouze čtyři střely. Do vedení šli hosté v 15. minutě po úspěšném projektilu Jana Hasoně – 0:1. Po uplynutí necelé půlminuty se skóre měnilo podruhé. Po kombinaci na trase Gajarský – Havránek navýšil vedení Brněnských Tomáš Mlynář a s Kladnem začalo být zle – 0:2.

Ve druhé části byla hra střelecky vyváženější a z jediného gólu se radovali domácí. Ve 35. minutě propálil Holíka nejlepší střelec základní části Krešimir Schildhabel a Kladno bylo znovu v kontaktu – 1:2. Oba celky hrály velmi disciplinovaně. Rozhodčí během prvních čtyřiceti minut rozdal pouze dva tresty pro hostující mužstvo.

Kladenští poprvé faulovali ve 45. minutě a Moravané toho ihned využili. Dvojnásobnou přesilovku využil Adam Gajarský – 1:3. Těsne před koncem základní hrací doby udeřili hosté z přesilovky podruhé. Kotouče se opět ujal Adam Gajarský a zpečetil konečné skóre – 1:4.

I přes prohru Kladeňáci stále ovládají individuální statistiky. Nejproduktivnějším hráčem je s šestnácti body (11+5) ze sedmi zápasů kapitán Petr Patyk, druhé místo patří s patnácti body (4+11) Tomáši Vildumetzovi.