DHL extraliga juniorů 29. kolo - 18.12.2015 ČEZ stadion, Kladno

Olomouc

Rytíři Kladno: Ptáček – Havelka, Chládek, Bunda, Matula, Zajíc, Malý – P. Janeček, V. Janeček, Křepelka, Patyk, Bláha, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Kružík. Trenéři: Tatíček, Kuchler.
HC Olomouc: Urbisch – Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Pavlovský, Zabloudil, Horák, Podlaha, Marek, Konečný, Müller, Kuba. Trenéři: Fiala, Brančík.

Branky a nahrávky: 5. Kružík (Havlůj, Zajíc), 39. Hajný (Křepelka, P. Janeček), 48. Kružík (Havlůj, Bunda), 50. Kružík (Patyk, Křepelka), 59. Havlůj (Kružík) – 13. Pavlovský, 53. Marek (Fejko, Beták), 56. Pavlovský (Beták, Fejko). Vyloučení: 8:6 + Schildhabel (KLA) 10 min.. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:27. Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Šimán. Diváci: 55.

Rytíři vstoupili do utkání na výbornou a ihned v úvodu se dostali do vedení. Po zmatku v brankovišti se puku ujal mezi kruhy Daniel Kružík a přesnou střelou otevřel skóre utkání - 1:0. Po bleskové protiakci mohlo být srovnáno, ovšem Ptáčka zachránila konstrukce branky. Následně se ale už hosté radovali. Kotouče se zmocnil Matěj Pavlovský a v samostatném úniku si poradil na výbornou - 1:1.

I do druhé periody vlétli lépe domácí, ti si mohli na začátku vzít své vedení zpět, ale akce Petra Janečka skončila u Urbische. Po polovině zápasu se dostal k nebezpečné teči před brankou Kladna Fejko, gólman Ptáček vytáhl parádní zákrok. V závěru třetiny dostali Kladenští možnost přesilové hry a tu také po dorážce Jakuba Hajného využili - 2:1.

Ačkoliv v úvodu poslední části úřadovala spíše Olomouc, tak jako první se z branky radovali Rytíři. V osmačtyřicáté minutě dostal během početní výhody nabito na levý kruh Daniel Kružík, který se přesnou ranou nemýlil - 3:1. Netrvalo to dlouho a k puku se probojoval znovu Daniel Kružík, ten následným zasunutím puku za brankovou čáru završil hattrick - 4:1. Hosté v závěru zápasu po gólech Dominika Marka a Matěje Pavlovského utkání zdramatizovali a snížili na rozdíl jediné branky - 4:3, to ovšem Rytířům nezabránilo v cestě za vítězstvím. V poslední minutě pečetil skóre utkání po asistenci Kružíka v oslabení Petr Havlůj - 5:3.

Trenéři po zápase

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): My jsme u nich před týdnem prohráli 2:4, i když ten průběh zápasu byl takový, že jsme měli více ze hry. Oni mají vynikajícího gólmana a hrají velmi dobře do obrany. Bohužel se nám ani v jednom zápasu nepodařilo jít do většího náskoku, třeba dvou gólů. Oni by to pak museli trošku otevřít a ta hra by vypadala jinak. Dneska jsme vyhráli, šli jsme do vedení, pak jsme si mysleli, že už je vítězství jasné a zbytečně jsme si nechali dát dva góly. Je to takový zvláštní soupeř. Většinou se v juniorech hraje nahoru dolů a oni jsou jedni z mála, kdo hraje urputnou obranu.

Petr Fiala (HC Olomouc): Toto utkání rozhodli početní výhody, ať už přesilovky nebo oslabení. My jsme dostali pátý gól při přesilové hře, pak ještě dva góly v oslabení. Nevyužili jsme dvouminutovou přesilovku pět na tři, kdy jsme si nevytvořili šance a tyhle situace asi rozhodli. Ta hra z naší strany nebyla úplný propadák, měli jsme tam i šance. V té koncovce jsme byli neproduktivní, takže soupeř vyhrál, neříkám, že zaslouženě, ale byli trochu lepší.