DHL Extraliga juniorů 42. kolo - 17.2.2017 ČEZ stadion, Kladno

Slavia Praha
6

Rytíři Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Zelingr, Malý – Vach, Kubík, Piovarči, Patyk, Š. Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Keszi, M. Kučera, Čermák. Trenéři: Tatíček, Lidický.
HC Slavia Praha: Vacula - Zderadička, Krásný, Novák, Valík, Chvála, Rittig – Netolický, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Mareček, Kohút, Furch, Patočka. Trenéři: Novák, Antoš.

Branky a nahrávky: 15. Patyk (Keszi), 21. Schildhabel (Kubík, Havelka), 45. Kubík (Schildhabel), 52. Piovarči (Okegawa), 58. Piovarči (Chládek) – 3. Patočka (Mareček, Kolouch), 22. Zderadička, 49. Heldák (Kohút), 54. Netolický (Furch, Valík), 60. Netolický (Heldák), rozh. náj. Heldák. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:3 - 0:0 - 0:1. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:45. Rozhodčí: Sýkora - Brejcha, Suchánek. Diváci: 95.

Rytíři na nic nečekali a vstoupili do utkání velmi aktivně. Nedlouho po úvodním vhazování se v sobě vlastním individuálním úniku zjevil rychlík Keszi, který však nedokázal zasunout kotouč za beton roztáhlého Vaculy. To Slavia ze své první větší šance vytěžila maximum. Ve třetí minutě dopravil Stahlem vyražený kotouč na místo určení dobře postavený Matouš Patočka a červenobílá squadra šla do vedení - 0:1. Hlavní aktér gólové akce Slavie se znovu v podobné situaci objevil přibližně o dvě minuty později, tentokrát si však na domácího brankáře nepřišel. Kladenští stupňovali tlak ve snaze vyrovnat stav utkání. Řepka po Kesziho přihrávce v přečíslení jen zásluhou vynikajícího  zásahu hostujícího brankáře ještě skórovat nedokázal, zato kapitán Petr Patyk se s tím lidově řečeno nemazal a v přesilové hře poslal nekompromisní dělovkou kotouč přímo pod horní tyč - 1:1. Domácí si i nadále vytvářeli mnoho příležitostí, avšak ve finální fázi jim zvlhl střelecký prach. Pokud nezasáhl Vacula, zvonila branková konstrukce.

Lepší vstup do druhé periody si Rytíři nemohli představovat ani v těch nejidyličtějších snech. Hned po šestnácti vteřinách přesně na vzdálenější tyč zamířil z levého kruhu Křešimír Schildhabel, který tak využil pokračující přesilovou hru a poslal domácí do vedení - 2:1. To však vydrželo pouze něco málo přes minutu a bylo opět vyrovnáno. Pěknou individuální akcí se prezentoval Filip Zderadička, který se protáhl středem a v úniku si poradil i s kladenským brankářem - 2:2. Kladenští i nadále chtěli ukazovat, kdo že je tady doma. Petr Patyk však v dobrých pozicích hned dvakrát selhal, přičemž jednou hostujícího brankáře zachránila tyč. Slavia hrozila spíše sporadicky, ovšem  v závěru druhé dvacetiminutovky se v zajímavé pozici se prezentoval Hradil. Ten však poskakující kotouč naštěstí pro domácí pouze promáchl.

Vedení vrátil Kladenským ve 45. minutě Adam Kubík, který svůj únik zakončil bekhendovým blafákem - 3:2. Ani tentokrát se však rozdíl mezi oběma týmy nezvětšil na více branek. Naopak červenobílé komando dokázalo znovu dorovnat krok zásluhou Denise Heldáka, který ve čtyřicáté deváté minutě využil přesilovou hru, a tak se opět začinalo od nuly - 3:3. Nebyli by to však Rytíři, kdyby srdnatě neválčili dál. Snaha domácího celku pramenila v další vedoucí branku, která vzbudila v táboru hostí negativní emoce. Milan Piovarči se natlačil před branku, kde svým důrazem dokázal protlačit kotouč až za Vaculova záda a slavil tak první gól v sezoně - 4:3. Utkání však i nadále pokračovalo podle zajetého vzorce. Není tedy divu, že v 54. minutě bylo opět vyrovnáno. Na pravém kruhu se k volnému kotouči dostal Lukáš Netolický, který nezaváhal a uklidil puk do klece - 4:4. Jenže scénář pokračoval se vším všudy. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se zpoza branky vytočil Milan Piovarči a zasunul kotouč rovnou k tyči - 5:4. Pevná vůle se Pražanům rozhodně upřít nedá. Hostující trenéři sáhli k variantě hry bez brankáře, kterou se jim dokonce 14 vteřin před koncem základní hrací doby podařilo přetavit ve vyrovnávací zásah. Po velkém závaru se na hranici brankoviště prodral ke kotouči Netolický a svým druhým zásahem večera poslal utkání do prodloužení - 5:5

Prodloužení nabídlo několik příležitostí na obou stranách, avšak tato pasáž se nakonec celkem překvapivě obešla bez branek. Ke slovu tedy přišla dovednostní disciplína v podobě samostatných nájezdů. V nich byli zásluhou jediného úspěšného exekutora Denise Heldáka úspěšnější hráči pražské Slavie - 5:6. Ti si tak z Kladna odvezli cenné dva body za výhru po nájezdech.

Trenér po zápase

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Náš výkon byl celý nějaký nekoncentrovaný. Možná to ovlivnilo to, že kluci mají dnes maturitní ples, těžko říct. Je to škoda, byli jsme třikrát ve vedení. Nehráli jsme tak, abychom tu Slavii mohli porazit. Slavia je předposlední a získala s námi osm bodů a my s ní bohužel jen čtyři. Mrzí nás to, potřebujeme se pro tu výchozí pozici do play off  dostat co nejvíce nahoru. Ty dva body jsme dnes ztratili čtrnáct vteřin před koncem.