1. kolo O Pohár DHL – 06. 09. 2019 LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň

Plzeň

HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) – Šiller, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovařík, Malák – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl. Trenéři: Vojan, Dvořák.
Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Strnad, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Zderadička – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek, Sachr, Sojka, Urban, Rendla. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner

Branky a nahrávky: 36. Kremláček (Princl) – 18. Hašek (Kraus), 26. Urban (Kraus), 34. Hašek, 59. Urban (Rendla). Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:28. Rozhodčí: Hucl – Svoboda, Lhotský. Diváci: 38.

Již v prvních minutách byl blízko otevření skóre kladenský Matyáš Rendla, který ale z těsné blízkosti Marka Micku nepřekonal. Na těžký zákrok nečekal ani Luboš Novotný, když svou maskou vyrazil rychlou střelu zápěstím z hole Vojtěcha Šuhaje. Pět minut do konce první části mohl zařídit první branku zápasu Tomáš Hollar, ke kterému se dostal puk po zákroku Novotného, jenž si musel poradit s následující dorážkou. Tlak domácího celku zastavila rychlá akce Rytířů. Jiří Kraus přenechal kotouč Petru Haškovi, který ze středního pásma prošel až před samotnou branku soupeře, kde svižným zakončením překonal Micku – 0:1.

V druhé třetině se Kladnu podařilo navýšit své vedení. Jiří Kraus vyslal do útoku po levém křídle rozjetého Tomáše Urbana, který střelou z vrchu kruhu prostřelil brankáře soupeře – 0:2. Podobně jako Tomáš Hollar v první části se mohl prosadit z dorážky Vojtěch Šuhaj, ale Luboš Novotný si počínal dobře. V polovině utkání zazněla v aréně tyč, kterou tvrdou střelou orazítkoval Petr Hašek. Ve dvojnásobné početní výhodě Rytíři odskočili už na rozdíl tří branek. Filip Šimek dokázal dostat puk do předbrankového prostoru, kde byl nejvíce důrazný Petr Hašek – 0:3. O necelé dvě minuty později dokázala Plzeň snížit. Tvrdá rána Vladimíra Kremláčka z osy hřiště skončila až v síti za zády kladenského brankáře – 1:3.

V poslední části byli střelecky aktivnější domácí hráči. Skóre zůstalo bez změny až do času 58:04, když hosté dopravili kotouč do odkryté branky při power-play. Po zisku kotouče Matyáš Rendla našel před odkrytou brankou Tomáše Urbana, který přidal uklidňující branku – 1:4.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dneska jsme měli katastrofální vstup do zápasu, ale přístupem. Kluci létali někde v oblacích po včerejším vítězství a po tom otřesném vstupu už jsme se nedokázali zvednout, navíc jsme neproměnili jasné tři gólové šance v první třetině, i když jsme hráli fakt hrozně, to byl hnus. Hráči nedokázali v hlavách srovnat, že je nový den, nový zápas. Když jsme se malinko zvedali, dělali jsme hloupé fauly, chodili jsme do oslabení. Dostali jsme druhý gól v oslabení pět na tři, zde se to lámalo. Myslím, že dnes nás to oprávněně potrestalo, nezasloužili jsme si vyhrát."

Radek Aschenbrenner (Rytíři Kladno): "Dneska jsme předvedli kolektivní výkon, měli jsme lepší pohyb a větší vůli po vítězství než měla Plzeň. Jsme spokojeni."

Zdroj: www.hcskoda.cz