1. kolo DHL ELJ, o umístění na 17.-20. místě – 28. 2. 2019 Škoenergo Aréna, Mladá Boleslav

Mladá Boleslav
4

2

BK Mladá Boleslav: Kmec – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim, Šíma. Trenéři: Křivohlávek, Pletka.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Zich – Šimek, Nagy, Hašek, Kraus, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 1. Klikorka (Procházka, V. Houška), 13. V. Houška (Schulz, M. Houška), 36. V. Houška (M. Houška), 52. Hovorka (Grim, Procházka) – 25. O. Bláha (Nagy), 31. Nagy (Šmatlák). Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:22. Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík. Diváci: 80

Gólové radosti se jako první dočkali domácí a to už v první minutě. Přesně po šedesáti vteřinách otevřel brankový účet Karel Klikorka, kterého zapomněla kladenská obrana za svými zády. Následující nájezd zakončil Klikorka střelou nad vyrážečku Petra Jirouška – 1:0. Na rozdíl dvou branek navýšil Vladislav Houška, který se důrazným pohybem dostal skrz soupeře a z těsné blízkosti poslal puk za brankovou čáru – 2:0.

Své první branky se dočkali také Rytíři. Martin Nagy ve vlastním oslabení dokázal poslat do úniku Ondřeje Bláhu, který blafákem snížil – 2:1. V jednatřicáté minutě se hostům podařilo využít přesilovou hru. Patrik Šmatlák nabil kotouč napřaženému Martinu Nagyovi, který tvrdou ranou prostřelil Matěje Kmece – 2:2. Těsné vedení si ale Mladá Boleslav vzala zpět, když přesilovou hru využil také Vladislav Houška po špatné rozehrávce Kladna – 3:2.

V poslední části už pouze upravil na finální podobu výsledku boleslavský Mikuláš Hovorka, který svou trefou využil druhou přesilovou hru bruslařského klubu – 4:2. Rytíři měli necelé čtyři minuty před koncem početní výhodu, ale díky aktivní hře domácích zdramatizování nepřinesla.