4. kolo O Pohár DHL – 14. 09. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Mladá Boleslav

Rytíři Kladno: Novotný – Zich, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Kuzďas, Ladman, M. Bláha. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
BK Mladá Boleslav: Kmec – Klikorka, M. Houška, Vacík, Dudycha, Procházka, Rudolph – Schulz, Závora, Dlask, Petržilka, Mežnar, Moucha, Petriska, V. Houška, Moravčík, Šíma, Simon. Trenéři: Křivohlávek, Kolner.

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Šimek, Zich), 18. Šimek (Bernat), 33. M. Bláha (Filip, Sojka), 35. M. Bláha (Filip), 39. Šimek (Novotný), 56. Kraus (Kuzďas), 57. Bernat (Hašek) – 49. Vasilev (Vacík, Moravčík). Třetiny: 2:0, 3:0, 2:1. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:29. Rozhodčí: Jechoutek – Frodl, Komárek. Diváci: 100.

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně. První branka padla na začátku 10. minuty, když se po rychlé souhře prosadil Petr Hašek – 1:0. Ještě před úvodní sirénou přidal druhou branku Filip Šimek ve spolupráci s Tomášem Bernatem – 2:0.

Také ve druhé části padaly branky až v její druhé polovině. Nejprve přišel s přesným zakončením Martin Bláha – 3:0, který s gólovou radostí přišel o dvě a půl minuty znova – 4:0. Podobně jako v závěru první třetiny se podruhé prosadil také Filip Šimek, tentokrát z přesilové hry – 5:0.

Vedení o pět branek ztenčil ve 49. minutě mladoboleslavský Miroslav Vasilev, pro dnešek jediný střelec Bruslařů – 5:1. Zbytek poslední části už patřil pouze Kladnu. První branku v sezoně si na svůj účet připsal v 56. minutě Jiří Kraus – 6:1. Skvěle zvládnuté utkání dovršil sedmou brankou Rytířů Tomáš Bernat, který je s celkovými pěti góly ze čtyř zápasů nejlepším kladenským střelcem – 7:1.