1. kolo DHL extraligy juniorů – 6. 9. 2018 Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

2

0

HC VERVA Litvínov: Pejsar – Bártek, Šubrt, Viedemann, Kitzberger, Havlík, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Stehlík, Bartoš, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda. Trenéři: Mrázek, Kotrla.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr. Trenéři: Patera, Kopecký.

Branky a nahrávky: 25. Stehlík, 34. Fišer – 63. Jelínek. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0 - N 0:1. Vyloučení: 9:8 + Berka (LIT) a M. Bláha (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 40:32 / 2:2. Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Kokrment. Diváci: 123.

Začátek sezony, nervozita z obou stran patrná a projevila se hned v první třetině. Během ní totiž rozhodčí rozdal rovnou deset trestných minut – tři tresty na straně domácích a dva pro Rytíře. Hokejově už toho ale prvních dvacet minut tolik nenabídlo. Až v samém závěru poslali domácí hokejisté puk do sítě, branka ovšem nebyla uznána pro hru vysokou holí.

Ani ve druhé části se hra, co se týče nedovolených zákroků, neuklidnila. Změnou ale bylo, že začaly padat branky! V pětadvacáté minutě otevřel skóre Lukáš Stehlík – 🚨 1:0. Zakrátko si domácí útočník mohl konfrontaci s Petrem Jirouškem v kladenské brance navíc zopakovat – po faulu bylo nařízeno trestné střílení. Podruhé ale vyšel ze vzájemného souboje jako vítěz brankář Rytířů. Ten ale zakrátko přece jen kapituloval podruhé. Jaroslav Fišer trefil mezeru mezi betony a rozvlnil síť – 🚨 2:0.

V závěrečné části se pokračovalo v ostré hře a na obou stranách nadále přibývaly tresty. Další góly už ale na tabuli skóre nenaskákaly. Největší možnost měl domácí Stehlík, Jirouška však podruhé nepřekoval. Rytíři v závěru odvolali gólmana, jenže ani v šesti litvínovskou klec nedobyli.

Poprvé si také Kladno vyzkoušelo tzv. nadstavbu – tedy prodloužení, které následuje po všech zápasech a v němž můžou hráči vybojovat bonusový bod pro svůj tým. A pro ten si nakonec dokráčeli Kladeňáci! První branku mladých Rytířů v této sezoně vstřelil Šimon Jelínek, kterého znají fanoušci z dresu A týmu – 🚨 0:1.