16. kolo O Pohár DHL – 1. 11. 2019 O2 Aréna, Praha

5

3

HC Sparta Praha: Cichoň (Krbeček) – Guryevskiy, Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Tomek – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina. Trenéři: Žemlička, Slavíček.
Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Robovský, Staněk, Zíka, Funk, Zderadička, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek, Sachr, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 10. Arnošt (Vaňous, Klimo), 29. Klimo (Havlín, Vaňous), 29. Vorobjev (Krchňák, Rubeš), 49. Kulhánek (Konečný, Slavíček), 60. Klimo – 22. Hašek (Volráb, Urban), 43. Sojka (Urban, Robovský), 44. Klíma (Čermák, Zíka). Třetiny: 1:0, 2:1, 2:2. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:37. Rozhodčí: Sýkora – Svobodová, Ganger. Diváci: 63.

První branka padla na konci desáté minuty. Po nevyužité přesilovce pokračovali domácí s kombinací v útočném pásmu, kde se prosadil Dominik Arnošt – 1:0. Pražané mohli jít do dvoubrankového vedení, ale zmatky před kladenskou brankou po nahození od modré uklidnil Luboš Novotný.

Na začátku druhé třetiny se provinil trestem za dvě minuty Michal Klimo, jehož prohřešek potrestal vyrovnávací trefou kladenský Petr Hašek, jenž se uvolnil na levém kruhu – 1:1. Přesilovou hru využila ale také Sparta. Ondřej Havlín našel před brankou na malou chvíli zapomenutého Michala Klima, který sklepl puk za brankáře hostí – 2:1. O jednadvacet vteřin později lovili Kladenští kotouč ze své sítě znova. Špatné rozehrávky se ujal Alexandr Vorobjev, který pohotovou střelou z mezikruží hrubku potrestal – 3:1.

Do třetí části nastoupili Rytíři s velkým odhodláním. Jen po necelých třech minutách vykřesal kontaktní branku Adam Sojka – 3:2. O minutu později už byl stav nerozhodný, když pomalu narůstající tlak dovršil vyrovnávací trefou Rudolf Klíma – 3:3. Nerozhodný stav se do třetice podařilo rozbít Pražanům, jelikož kombinaci po vhazování zužitkoval Tomáš Kulhánek – 4:3. Rytíři zkusili v závěru hru bez brankáře, která ale nevyšla, neboť odkrytou klec trefil Michal Klimo – 5:3.