12. kolo DHL extraligy juniorů – 20. 10. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

4

3

HC Slavia Praha: Málek – Fiala, Duda, Bureš, Srdínko, Zderadička, Macek, Steinocher – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák. Trenéři: Hamara, Kolařík.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Veber, Zich – Šimek, Hašek Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák. Trenér: Kopecký.

Branky a nahrávky: 3. Brož (Hradil), 43. Kižlin (Janča, Fiala), 52. Brož (Hradil), rozh. náj. Brož – 9. Zíka (Volráb, Čermák), 14 Filip (Šmatlák), 22. O. Bláha (M. Bláha, Veber). Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 – 0:0. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 54:26. Rozhodčí: Velčovský – Kučera, Špůr. Diváci: 49.

Po dvou odehraných minutách mělo Kladno klasickou přesilovou hru, ale v té se prosadili domácí. Jaroslav Brož ujel okamžitě po vhazování a přesnou trefou otevřel brankový účet – 1:0. Odpověď našel na začátku deváté minuty Matěj Zíka, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Poslední slovo měli v první třetině Rytíři, když se po nahození před brankovištěm nejrychleji zorientoval dorážející Matyáš Filip – 1:2.

Do druhého dějství nastoupilo Kladno s velkým elánem a odměnou za to byla třetí branka. Martin Bláha pohotovou přihrávkou našel na protější tyči Ondřeje Bláhu, který bez zaváhání sklepl puk do odkryté sítě – 1:3. Slávisté ještě v té samé minutě mohli okamžitě snížit. Na hranici brankoviště dostal přihrávku zapomenutý Tomáš Labuzík, který ale z těsné blízkosti Petra Jirouška nepřekonal. Před polovinou utkání o sobě dal vědět opět Tomáš Labuzík. Ten po vybojovaní kotouče nahodil puk na kladenského gólmana, který ale následné pokusy Jaroslava Brože a Damiena Hradila zneškodnil.

Závěrečná třetina patřila domácím. V polovině čtyřicáté třetí minuty vstřelil kontaktní branku David Kižlin – 2:3. Necelých devět minut před koncem základní hrací doby dokázal srovnat stav utkání tečující kapitán Jaroslav Brož – 3:3. V posledních minutách si Kladno zahrálo přesilovou hru čtyři na tři. V té byl ale blíže ke skórování opět Jaroslav Brož, který mohl v rozhodnout ve prospěch Pražanů.

O bod navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se střelcům příliš nedařilo. Až v šesté sérii se prosadil jako jediný úspěšný střelec Jaroslav Brož, který tak třemi góly dovedl Slavii za vítězstvím 4:3.