1. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 30.11. 2018 ČEZ stadion, Kladno

3

Havířov
1

Rytíři Kladno: Jiroušek – Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Adámek, Pawliczek, Bochnak, Kylnar, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek. Trenéři: Potěšil, Daneček.

Branky a nahrávky: 10. M. Bláha (Volráb, Filip), 39. Husarik (Volráb, Jelínek), 53. Šmatlák (Jelínek, Husarik), rozh. náj. Bernat – 27. Pawliczek (Dufek, Ševěček). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 7:8 + Koubek (HAV) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:29. Rozhodčí: Kraval – Svoboda, Šimánek. Diváci: 60.

V první třetině se z úvodní branky radovali jako první domácí Rytíři. Těm Havířov nabídl dlouhou početní výhodu, když v polovině sedmé minuty odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě Lukáš Juhász. Těsně před vypršením jej doplnil na trestné lavici Michal Janeček následovaný Vojtěchem Pavelkem. Převahu dvou hráčů Kladno využilo, když v kombinaci našel Ondřej Volráb připraveného Martina Bláhu, jenž si úspěšnou trefou připsal první branku v druhé části DHL extraligy – 1:0.

Ve druhé části se Havířov střelecky zvedl a dokázal srovnat krok, dvouminutové vyloučení kladenského Petra Haška za držení potrestal Dominik Pawliczek, kterého do koncovky pobídla dvojice Karel Dufek a Vojtěch Ševěček – 1:1. Krátce po inkasované brance měli hosté další přesilovku, kterou po napadení nabídl Ondřej Volráb. Poslední slovo měl v závěru kapitán Rytířů Pavel Husarik, jenž ve spolupráci Ondřeje Volrába a Šimona Jelínka vrátil vedení zpět na domácí stranu – 2:1.

Závěrečná dvacetiminutovka poznamenala Dominika Koubu, který za vražení na hrazení dostal 2 + 10 minut. Přesilovku se domácím využít nepodařilo, ale krátce nato přidal uklidňující branku po nabídce Šimona Jelínka obránce Patrik Šmatlák – 3:1. V závěru měl Havířov ještě příležitost zdramatizovat utkání po faulu Matěje Zíky, ale přesilovou hru ukončil hostující Lukáš Juhász, jenž se provinil podrážením.

Bonusový bod v nadstavbě byl rozdán až v samostatných nájezdech, v nichž rozhodl Tomáš Bernat.