5. čtvrtfinále play off Chance ligy – 8. 3. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Přerov

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Pohl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Dvořák, Sýkora, Sikora – Tomi, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvil, Moučka, Gago – Davídek. Trenéři: Kočara, Sklenář.

Branky a nahrávky: 10. Nash (Zajíc, Machač), 26. Říha (Kaut), 51. Vampola (Říha), 54. Jelínek (Nash, Vampola) – 35. Dvořák (Sýkora, Sikora). Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:29. Rozhodčí: Souček, Šindel – Podrazil, Bosák. Diváci: 4 825. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Petr Vampola – Tomáš Sýkora.

Utkání začalo brzkým kladenským oslabením, Rytíři ale nevýhodu přestáli a sami byli nebezpeční! Domácí kombinovali dlouho v útočném pásmu, až se na modré napřáhl Brendon Nash a nádhernou ranou z první rozvlnil síť – 🚨 1:0! Kladeňáci poté pokračovali v aktivní hře a vytěžili z ní přečíslení. André Lakos však netrefil přihrávku Tomáše Kauta a Lukáš Klimeš nemusel zasahovat. Další vzrušení pak přišlo až dvě minuty před sirénou. Jaroslav Moučka ujížděl sám na Lukáše Cikánka, jenže kladenského gólmana neprostřelil. A naopak fauloval. Ve výhodě střílel několikrát nebezpečně Jaromír Jágr, ale bránící čtveřice kladenský nápor nakonec přestála.

Druhá početní výhoda Rytířů už ale skončila pukem v síti! Jiří Říha vypálil tvrdě od modré a Klimeš neměl šanci skrz hustý provoz něco vidět – 🚨 2:0. Kladno bylo poté ve velké pohodě, v zajímavé možnosti však netrefil puk Šimon Jelínek a dorážející Patrik Machač už na Klimeše nevyzrál. Na druhé straně měl dobrou šanci Jakub Navrátil, jenže Cikánek potvrdil fantastickou formu a včas byl tam, kde měl být. Hosté se ale nakonec přece jen dočkali! Zubři vybojovali puk za brankou a Filip Dvořák trefil přesně mezírku u bližší tyče – 🚨 2:1.

Ve třetí části to už byl urputný hokej na 100 %. Kvůli tomu ale ubylo i šancí. Až po téměř osmi minutách hry měl tutovku Milan Davídek, jenže v kladenské bráně se opět zaskvěl Lukáš Cikánek. Horké chvilky nastaly pro Kladno při oslabení tři proti pěti, to ovšem Rytíři přestáli a v početní nevýhodě udeřili! Petr Vampola předvedl svoji genialitu, objel bránu a odrazem od soupeřovy brusle navýšil kladenské vedení – 🚨 3:1. Kladeňáci posléze sice nevyužili vlastní přesilovku, krátce po jejím skončení se ale radovali! Šimon Jelínek protečoval Nashovu ránu až do sítě – 🚨 4:1! Přerovští si ještě na konci zahráli dlouhou výhodu pěti proti třem, na zdramatizování už ale neměli síly.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký a houževnatý soupeř a to se potvrdilo. Akorát ve třetím zápase se nám podařilo utéct vyšším rozdílem. Jinak to bylo vždycky vyrovnané až do poslední třetiny. Soupeř hrál velmi dobře, hrál tvrdý, silový hokej. Měl tam velice slušné kombinační věci. Na to jsme se snažili dát si pozor. Dnes měli hosté jasnou šanci za stavu 2:1, kdy byli sami před bránou. Naštěstí to neproměnili a nám se podařilo dát gól. Tam se to asi lámalo. Byla to velmi těžká série. Chtěl bych pogratulovat soupeři k výbornému výkonu a k tomu, že hrál fér. Byla to pěkná série, my jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Sehráli jsme slušnou partii. Dostali jsme domácí tam, kam jsme potřebovali. To znamená, že do poslední třetiny jsme měli šanci zvládnout zápas. Měli jsme šance, deset minut před koncem jsme hráli přesilovou hru pět na tři. Dnes rozhodly opět věci typu vhazování nebo neproměňování přesilových her. Domácí mají neskutečnou sílu dopředu a zaslouženě postoupili do semifinále.

Zápas v číslech 📊