6. čtvrtfinále play off WSM ligy - 8. 3. 2018 Zimní stadion, Prostějov

Prostějov

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, Holík – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Meidl, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Švarc – Zabloudil, Fiala, Švec. Trenéři: Vykoukal, Peštuka.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Matula, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Svedlund, M. Hořava – Pekr, Machač, Strnad – Jágr. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 6. Rudovský (Drtina, Nouza), 22. Venkrbec (Švarc), 52. Nouza (Divíšek) – 8. Strnad (Machač, Pekr), 12. Kružík, 47. Tůma (Kloz, Štich), 63. Strnad (Pekr). Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 – 0:1. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:38. Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř. Diváci: 3116.

Rytíře čekala hned v úvodu zápasu pořádná nepříjemnost, když se po nedovoleném zákroku museli bránit ve čtyřech. Jestřábi opět předvedli, jak nebezpeční v přesilovce jsou, a Jan Rudovský ranou z první otevřel skóre – 🚨 1:0. Kladeňáci ale svoje zaváhání rychle napravili, přebrali otěže a srovnali! Patrik Machač, který v posledním utkání absentoval, předvedl, jak je pro svoje mužstvo důležitý. V přečíslení si počínal zkušeně, milimetrovou přihrávkou našel zakončujícího Jakuba Strnada a Neužil už se přesouval marně – 🚨 1:1. Hosté navíc dál nepříjemně napadali a odměněni byli další trefou! Daniel Kružík pokračoval ve své aktivní hře z posledních střetnutí, uvolnil se na kruh a prostřelil domácího brankáře – 🚨 1:2.

Na začátku prostředního dějství si Kladenští vybrali pořádnou porci smůly. Matouš Venkrbec vypálil z nulového úhlu a kotouč propadl mezírkou v Cikánkově výstroji až do brány – 🚨 2:2. Kladno si ale šlo za vedoucí brankou a v přesilové hře si vytvořilo obrovskou převahu. Rytíři měli hned několik gólových šancí, vždy však chyběl kousek k vysněnému gólu.

Prostějovští se ve třetím dějství znovu vrátili do hry a pořádně provětrávali v prvních minutách kladenskou obranu. Jestřábi ale svoje šance využít nedokázali a Rytíři je potrestali. David Tůma se dostal k dorážce z úhlu a uklidil puk do sítě – 🚨 2:3. Jenže domácí dostali k dispozici přesilovku a opět udeřili. Tomáš Nouza si dlouho připravoval střelu a nakonec vymetl bližší roh – 🚨 3:3. Kladenští příznivci pak zažili infarktové chvíle čtyři minuty před koncem při oslabení svého celku. Bránící čtveřice ovšem hrála srdnatě a dobrému výkonu nasadil korunu Kehar, který zastavil puk směřující do odkryté klece.

Jelikož do sirény už se žádný z týmu neprosadil, došlo znovu na prodloužení. V něm nakonec rozhodla jediná chyba! Domácí ztratili puk za vlastní klecí, Pekr nahrál před brankoviště Jakubu Strnadovi a ten umístil puk bekhendem za nataženého Neužila – 🚨 3:4. Kladenský kapitán tak odstartoval postupovou radost svého týmu!

Trenér po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Celá série byla hrozně těžká. Bylo to vyrovnané a mohlo postoupit kterékoliv z mužstev. Série byla korektní nejen na ledě, ale i mimo led. My byli šťastnější, a proto jsme postoupili. Jinak to bylo opravdu hrozně vyrovnané. Dnes asi rozhodlo to, že jsme měli trochu více sil. Prostějov hrozil v přesilovkách, my byli aktivnější při hře pět na pět. Je těžké vybrat nějakou věc, která rozhodla sérii. Postoupit mohl opravdu kdokoliv. Budějovice jsou spolu s Karlovými Vary favorit. My do toho půjdeme s čistou hlavou a budeme je chtít potrápit.

Statistika zápasu 📊