16. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 28. 2. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Litvínov

Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Litvínov: Herkommer – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Špaček, Brouček, Skuhrovec. Trenéři: Tvrzník, Nosek.

Branky a nahrávky: 7. Ticháček (Alscher, Šapovaliv), 19. Ticháček (Kohlíček), 36. Sojka (TS), 39. Ticháček (Hrabík), 59. Sýkora (Sojka), 63. Ticháček (Alscher, Šapovaliv) – 13. Dej, 30. Skuhrovec. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0 – N 1:0. Vyloučení: 8:12 + Adámek (LIT) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 45:17. Rozhodčí: Velčovský – Doležal, Štěpánek. Diváci: 60.

První branky se dočkali domácí již v první třetině. V přesilové hře čtyři na tři dostal nabito Markem Alscherem obránce Jiří Ticháček, který otevřel brankový účet – 1:0. Individuální akcí se podařilo hostujícímu Danielu Dejovi vyrovnat – 1:1. Minutu a třináct vteřin před závěrem první části vrátil Kladnu vedení svou druhou trefou v zápase Jiří Ticháček – 2:1.

Druhá perioda se díky emocím nesla řadou vyloučení. Ve třicáté minutě Litvínov dokázal zásluhou Davida Skuhrovce podruhé srovnat – 2:2. O šest minut později se dostali Rytíři do úniku, který nedovoleným způsobem zastavil Jakub Kuchař. Možnost trestného střílení bezpečně proměnil Adam Sojka – 3:2. Ještě před druhou sirénou se znova prosadil podobně jako v první třetině Jiří Ticháček, který svou třetí trefou zkompletoval hattrick – 4:2.

Třetí část přinesla pouze jedinou branku a to na straně domácích. V posledních minutách zaznamenal trefu Lukáš Sýkora, který určil finální výsledek – 5:2.

V nadstavbě brali bonusový bod rovněž Rytíři. Čtvrtou trefu v zápase totiž zaznamenal obránce Jiří Ticháček!