Psal se rok 1981 a po velmi nadějném Dudáčkovi jako nejlepší možné volbě sáhlo Buffalo Sabres, k angažmá za oceánem ale nikdy nedošlo. A to ani přes to, že si věhlasný Bowman do Kladna pro Dudáčka osobně přijel. U tehdejších úřadů nepochodil, lovit hráče za železnou oponou prostě nebylo možné.

Jiří Dudáček sehrál první ligové utkání za Kladno už v 16 letech a v roce 1980 s ním získal mistrovský titul. Z toho se radoval ještě dvakrát v letech 1984 a 1985, tehdy však nikoliv s Kladnem, ale na vojně v dresu Dukly Jihlava. Za reprezentaci sehrál Dudáček čtyřicítku zápasů a vstřelil osm branek, nejvíce se blýsknul na Kanadském poháru 1981, když v roli benjamínka národního týmu dvakrát skóroval proti elitnímu výběru Kanady.

Talentovaný hokejista, v kariéře provázený zdravotními potížemi, zmizel z vrcholného hokeje velmi brzy. Po sametové revoluci kývnul na angažmá v druhé francouzské lize, poté si vyzkoušel i Německo. Kariéru ukončil v nižších domácích soutěžích.

Dudáček na své Kladno stále nedá dopustit a prozradil, že v roli diváka pravidelně chodí na extraligu. „Letošní sezona Kladna se mi moc líbila, chodil jsem na zápasy více, než kdy jindy. Kluci bojovali, hráli se zvednutou hlavou a bylo znát, že oproti dřívějšku jim nechybělo sebevědomí,“ pochválil Rytíře oslavenec, který brusle na hřebík ještě pověsit nehodlá. Pravidelně nastupuje za veteránské výběry, i když si dal na nějaký čas pohov. Kladenské publikum jej vidělo naposledy s Poldinkou na hrudi loni v létě při exhibici na počest 60. narozenin Milana Nového (foto). „Hrát mě pořád baví, ale trochu jsem z toho vypadl. Dříve jsem jezdil pravidelně s nároďákem, letošek jsem kvůli zdravotním problémům vypustil. Jsem jako Dominik Hašek, dávám si pauzu, ale pak se zase vrátím,“ poznamenal s úsměvem Jiří Dudáček. Všechno nejlepší přejí Rytíři!