32. kolo WSM ligy - 20. 12. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Karlovy Vary

Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Zelingr, P. Hořava, Matula, Veber, Repe, Kehar – Zikmund, Kaut, Redlich – Kubík, Machač, Svedlund – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Sičák, Krejčí, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kovačevič, Rulík – Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Zadražil – Tuominen, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Vachovec, Beránek. Trenéři: Pešout, Mariška.

Branky a nahrávky: 10. Kubík (Štindl, Kloz), 51. Kubík (Machač, Svedlund), rozh. náj. Kurjanov – 7. Flek (Rachůnek, Balán), 48. Kverka. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:22. Rozhodčí: Barek, Veselý – Krátký, Doležal. Diváci: 2616.

Sváteční utkání probíhalo od úvodu v obrovském tempu a oba týmy se rychle střídaly v útočení. V přesilovkách se nedokázal prosadit ani jeden z celků, ale krátce po Kurjanovově návratu otevřel skóre Jakub Flek – 🚨 0:1. Netrvalo však dlouho a bylo opět srovnáno. Adam Kubík využil chyby karlovarské obrany, ujel sám na branku a přesně mířenou ranou uklidil puk do horního rohu – 🚨 1:1.

Ve druhé části se pokračovalo v hodně aktivním hokeji. Obě obrany si nepočínaly příliš jistě, a tak se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. Kladenští si první větší tlak vytvořili v polovině periody, branku ale ze svého náporu nevytěžili. Energie pak hrozila hlavně v závěru, ale ani ona nedokázala druhou branku přidat.

Na začátku třetí části mohli Kladenští jít poprvé v zápase do vedení během přesilové hry. Kaut však z výborné pozice jen přestřelil. Na druhé straně pak zaúřadovali hosté, když Jaromír Kverka se štěstím dorazil puk odražený od zadního mantinelu – 🚨 1:2. Kladno ale opět našlo odpověď. Machač našel výbornou zadovkou Adama Kubíka, který se podruhé nemýlil – 🚨 2:2. Rytíři měli v závěru veliký nápor a mohli rozhodnout z přesilovky, hráči v zeleném se ovšem ubránili.

V prodloužení žádné větší šance k vidění nebyly, zápas dospěl až do nájezdů. V nich se mohli hosté utrhnout, jenže Kubík výborně odpověděl a poté Rytířům vystřelil vítězství dvěma úspěšnými nájezdy Anton Kurjanov – 🚨 3:2.

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Nám se výkon samozřejmě líbil. V první třetině byly Vary lepší a my mohli být rádi, že to bylo jen 1:1. Ve druhé třetině už byl zápas vyrovnaný a mohlo se to otočit na jakoukoli stranu. My jsme měli šance, Vary měly šance... Zápas se nám moc líbil, byla tu dvě kvalitní mužstva a z obou stran velmi dobrá hra. Hrálo se ve výborné atmosféře, diváci nás hnali za vítězným gólem. Nakonec se to povedlo v penaltách. Za dva body jsme moc rádi.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dneska jsme viděli z obou stran velmi kvalitní utkání ve výborné atmosféře. Jsem rád, že dorazila spousta fanoušků i od nás a že byli také slyšet. Zejména domácí fanoušci ale vytvořili výbornou atmosféru. Obě mužstva podala velmi kvalitní, bojovný a útočný výkon. Mrzí nás, že jsme dvakrát vedli a přišli o vedení. I když ke konci jsme možná i o jeden bod mohli přijít. Naše mužstvo dnes hrálo přibližně to, co jsme si představovali. Vytvořili jsme si poměrně dost šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Kdybychom to proměnili, tak bychom možná brali bodů víc. Jsme rádi, že jsme to odbojovali a že jsme podali výborný týmový výkon. To, že jsme potom prohráli v dovednostní soutěži... Takový je hokej. Možná jsme dnes chtěli dva bodíky, ale jsme rádi i za bod.

Statistika zápasu 📊

Výsledky 32. kola WSM ligy ✅