Po porážce s Jihlavou jsme přišli o poslední naděje k postupu. Jaké jsou teď pocity?
Jsou v tom hodně emoce, teď bych to bezprostředně nerad hodnotil. Bude tomu chtít nechat trochu časový odstup, až to trochu vyprchá.

Bylo to dnes hlavně o nervech a kdo udělá méně chyb, Jihlava na tom dnes asi o mnoho lépe nebyla?
Podle mě jsme určovali tempo zápasu. Jihlava jen čekala na brejky po našich chybách, to se jim povedlo a vyhráli 2:1. V zápase jsme podle mě byli lepší.

Po sedmi kolech jsme byli na druhém místě, neuškodilo nám naopak, že se s námi začalo v baráži počítat?
To je všechno kdyby, na to se v hokeji nehraje. To že se s námi nepočítalo, to byl spíš jen takový mediální výtvor. Byli jsme ale plnohodnotný soupeř, ne-li kolikrát lepší.

Problémem posledních utkání byla ale především produktivita?
To že jsme nedávali góly, to je věc druhá. Ale to nás tlačilo celou dobu. Šance tam byly, ale už je to pryč.

Přesto to letos pro Kladno byla nejúspěšnější sezóna za poslední čtyři roky. Když už nic jiného, získali jsme do dalšího roku spoustu cenných zkušeností?
Každá sezóna je jiná, ono se může stát cokoli. To se takhle nedá říct, jak to bude vypadat příští rok.

Dá se do posledního utkání v Litvínově nalézt ještě nějaká motivace?
Je to těžké, ale určitě to musíme odehrát důstojně. Jestli s sebou dolů vezmeme Litvínov nebo Jihlavu, to je teď už asi jedno.

Každopádně Vás po zápase diváci ocenili dlouhou děkovačkou, to přeci jen takto krátce po nepovedeném závěru baráže aspoň trochu zahřálo?
To bylo samozřejmě úžasné. Fanoušci byli skvělí celou sezónu, strašně jim děkujeme za to, co tu vytvořili. O play off a baráž chodil plný dům, dělali perfektní kulisu. Celou sezónu s námi jezdili na výjezdy, za to jim moc děkujeme a jsme opravdu rádi, že je máme.