Rozlučka s rokem 2018 dopadla na domácím ledě asi na výbornou?
Spokojenost je s tím, že se nám podařilo dát dost gólů, ale jinak tam byly zase pasáže, které tam být neměly. Na začátku nás parádně podržel Cigi. Kdyby tam nebyl, tak to také mohlo být jiné. Ale udržel to, my pak dali docela dost gólů a třetí třetinu jsme si to chtěli pohlídat. Také to nebylo úplně ono, ale máme tři body, které jsou důležité.

Minulé utkání jsi v Budějovicích zaskočil v obraně, jaké to bylo?
Hraji normálně centra, který s obránci brání. Takže to pro mě až taková změna nebyla. Nebylo to úplně cizí, ale trochu nezvyklé přeci jen ano.

Podle čeho se trenéři rozhodovali?
Ráno na rozbruslení jsme viděli, že je nás v obraně tak málo. Trenéři dělali nějaké náznaky a nakonec tam někoho z nás napsali. Snažil jsem se hrát jednoduše. Dostali jsme sice sedmičku, ale snažili jsme se celý zápas makat, takže to bylo na tom to jediné pozitivní. Ale sedmička je prostě sedmička.

Dnes asi pomohlo angažování dvou beků z Litvínova, uvolnily se tím ruce útoku?
Jednoznačně! To bylo super, že se to povedlo. Marodka, co je teď v obraně, je hodně neobvyklá.

Bylo dnes spíše cílem neiproduktivnější útok soutěže přestřílet než hrát na obranu?
Vždy je lepší dát více gólů než soupeř. Víme o jejich síle dopředu, dávali jsme si pozor. Oni tam ale ty šance měli. Cigi nás podržel a nám se tam pak otevřel prostor.

Přesilovky se nám moc nedaří, dnes jsme ale dávali góly už v signalizovaných výhodách?
Hlavně že je dáváme. Přesilovky jsou naše věčné téma, na kterém se snažíme pracovat. Ale i z té výhody je to dobrý gól.

Nakonec ale vyšla i jedna přesilovka, když jsi v závěrečné třetině uzavřel gólový stav z kladenské strany?
Jedna vyšla, ale také jsme na druhou stranu z jedné přesilovky gól dostali. Ale tam to někomu přeskočilo hokejku, to se stane. Takže v tomto máme skóre 1:1.

Každopádně tento týden je skóre 1:1 i u Kautů, včera se trefil i bratr Martin za dvacítky?
Jojo, to je fajn. Snad jim to vydrží, budou to mít těžké.

Stíháš mistrovství sledovat?
Včera jsem se koukal, ale další zápas hrají devětadvacátého v noci a tak to asi ne, to už je pro mě blbé.

Letošní rok uzavřeme zápasem v Kadani, co je potřeba udělat, abychom si jeho konec nepokazili?
Máme jim co vracet, minule nás tu porazili. Musíme k tomu přistoupit maximálně zodpovědně a mít na paměti, že jsme s nimi minule prohráli.