V běžném režimu budou pokračovat už jen kategorie dorostu a juniorů Rytířů Kladno. Tyto dva týmy trénují a hrají bez jakýchkoliv změn. Na stadion je každopádně vyhlášen zákaz návštěv jak na utkání, tak i na tréninky. „Žádáme v tomto ohledu o maximální spolupráci. Musíme eliminovat rizika a také regulovat počet osob na stadionu, který nesmí překročit sto. Při konání zápasu se k tomuto počtu blížíme i bez diváků. Na stadion tedy do odvolání smí vstoupit jen hráči, trenéři a personál. Nikdo jiný,“ říká tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Zároveň se ruší školička bruslení a také tréninky 1. až 9. třídy. „Soutěže řízené hokejovým svazem nadále pokračují, tréninky však dál probíhat nebudou. Pokud svaz zruší konání soutěží či cokoliv jiného, budeme se tím pochopitelně řídit. Zápasy se tedy odehrají tak, jak se odehrát mají, ale bez diváků,“ doplňuje generální manažer kladenské mládeže Jan Kregl.

Vedení klubu se rovněž rozhodlo zrušit veřejné bruslení. „Mrzí nás to, ale chceme zamezit veškeré větší koncentraci lidí v prostoru stadionu. Ruší se tak poslední víkend, kterým by veřejné bruslení stejně pro letošek skončilo,“ dodává Jůdl.

AKTUALIZACE: Lidé, kteří si pronajali ledovou plochu na např. rekreační hraní hokeje, zákaz vstupu na stadion nemají, jelikož se nepředpokládá, že účast hráčů přesáhne sto osob. Nicméně platí, že přihlížející mají vstup zakázán.