Jak se cítíš po prvním tréninku na kladenském ledě?

Docela dobře, čekal jsem to trochu horší. Byl jsem tu ale už o víkendu a s Jardou jsme byli párkrát na ledě. Byla to makačka, ale aspoň mě trochu připravil na první trénink.

Co ti říkal, když jste spolu chodili na led?

Ať makám, že to dělám pro sebe. Že do toho mám dát všechno a zbytek už neovlivním. Já jsem rád za šanci a pro Jardu a pro Kladno tady udělám maximum. Jestli podepíšeme nebo ne, to už neovlivním.

Myslíš, že je pro tebe tady na Kladně možnost restartovat kariéru?

Určitě, už jen kvůli Jardovi. Je to největší česká hokejová osobnost. Dalo by se říct, že je to splněný sen. Když ho vidíte odmalička v televizi, víte, kolik má bodů v NHL… Je to skvělá příležitost něco od něj okoukat a zahrát si s ním, pokud bude možnost. Jinak jsou tu na mě i ostatní kluci moc milí – jak hráči, tak trenéři. Fanoušci mě taky přivítali pěkně, jsem jim za to vděčný.

Spolupráce s Jaromírem by mohla být hodně inspirující, ne?

Určitě. Inspirující je už jen ho vidět. Slyšíte to od různých lidí, kteří s ním spolupracovali, ale vidět to na vlastní oči, jak jde každý den aspoň jednou s vestou na led… Nemá to zapotřebí, dělá to jenom pro sebe. Určitě je to inspirující.

"Poslední dvě sezony nebyly z mého hlediska vůbec ideální."

Je pro tebe velká motivace moci si s ním zahrát?

Samozřejmě, nebudu lhát. Kdyby tady nebyl pan Jágr, tak je to úplně jiné angažmá. Každý ho v České republice zná, takže je to obrovské lákadlo. Těším se na to, uvidíme, jak to dopadne.

Jak probíhala jednání s Kladnem? Jednal jsi přímo s Jaromírem?

Samozřejmě probíhala jednání přes agenta. Já mluvil s Jardou asi dvakrát třikrát přes telefon už v minulé sezoně. Věděl jsem, že zájem je, a v momentě, kdy nevyšla jednání se Spartou, jsme se tady dohodli na zkoušce.

Jak přesně máte na Kladně domluvené podmínky zkoušky?

Zatím tady trénuju a dál uvidíme. Možná nastoupím na nějaké zápasy a rozhodne se podle toho. Já jsem se tady dohodl hlavně proto, abych byl někde na ledě. Pro hráče není ideální, když nemůže trénovat v zátěži a hledat si angažmá. Je možnost, že tu budu nastupovat, zatím ale nevím, jak to bude.

S jakými ambicemi sem přicházíš?

Nejdřív si určitě vybojovat místo v týmu. Poslední dvě sezony nebyly z mého hlediska vůbec ideální. Nebyl jsem s nimi spokojený já ani trenéři, kteří ode mě určitě čekali víc. Já to samozřejmě chápu. Když jsem předtím hrál ve Spartě nebo ve Švýcarsku, tak jsem nastavil laťku vysoko a teď většina lidí očekávala, že se k tomu hned vrátím. Nějaký čas to ale trvá a já musím být hlavně trpělivý. Věřím, že se to zase vrátí zpátky.

"Sparta mě poslala na testy na srdce a ty byly v pořádku."

Věříš tedy, že si tady zase spravíš jméno?

To, jakou mám nálepku, neovlivním. Budu tu samozřejmě makat a budu dělat to, co mi řekne Jarda a trenéři. Jestli to nějak změní nálepku, jaký hráč jsem, to neovlivním.

Proč to ve Spartě nevyšlo?

Byli jsme dohodnutí na tříměsíční zkoušce, podle které se buď dostanu do týmu nebo ne. Na tom jsem byl domluvený celý měsíc před tím, než jsme měli jít na led. Zničehonic mi víkend předtím zavolali, že to chtějí změnit. Mají na to právo, ale jednoduše jsme se nedomluvili. Neměl jsem z toho dobrý pocit. Když vám klub úplně změní smlouvu tři dny před vaším příchodem, tak je něco zle.

V médiích se spekulovalo o tom, že dohoda padla kvůli tomu, že jsi odmítl podstoupit testy na drogy a alkohol. Ty jsi ale na svém Instagramu zveřejnil fotku testu, který byl negativní.

Tam to všichni mohli vidět. Testy jsem ukázal i trenérům a vedení, takže oni o tom vědí. Je pravda, že mě Sparta na takové testy poslala. Byly tam i testy na srdce a jsem normálně zdravý. Všechny testy byly negativní. Odkud se vzala ta informace, nevím. Není to ale pravda.

V minulých sezonách jsi měl zdravotní problémy, jak jsi na tom teď?

Cítím se super. Jak jsem říkal, Sparta mě poslala na testy na srdce a ty byly v pořádku. Kdyby tam něco našli, tak nebudu riskovat a půjdu se léčit. Zdraví je na prvním místě.