Jaké máš pocity po zápase s takovým průběhem?
Po sedmé minutě jsme prohrávali 3:0 a to jsem sám osobně koukal na hodiny a nevěřil jsem tomu. Bylo ale od nás dobré, že jsme to nezabalili a v podstatě během dvou minut jsme dali dvě branky. Ve druhé části jsme vyrovnali a pak už jsme hráli jak od začátku. A hlavně jsme si dali pozor, abychom už nedostali takhle blbé rychlé góly. A nakonec se to povedlo.

Ten začátek musel být trochu na hlavu, když jsme prakticky po každé naší nevyužité šanci vzápětí inkasovali?
Přesně tak, nejdřív jsem tam dal tyčku, po které se hra přerušila. My zůstali na ledě, já nevyhodil puk a dostali jsme z toho gól. Ale bylo fakt super, že nás to nezlomilo, že jsme se z toho nepoložili.

Ve dvojnásobné přesilovce jsi zavelel k obratu, Jágrova přihrávka byla asi parádní, že?
No co na to můžu říct, parádní žabka!

Bylo asi hodně důležité, že se nám do druhé třetiny povedlo nastoupit už jen s jednobrankovým mankem?
To už se nám určitě lépe dýchalo. Bylo to pak už jak za stavu 0:1, tam kdybych netrefil tu tyčku, tak to taky mohlo být 1:1 a ty góly jsme nemuseli dostat. Ale o tom to je.

"Kehymu jsme říkali, že dá opět gól ve správnou chvíli. Nezklamal""

V poslední třetině jsi poslal do útoku Martina Kehara, který po samostatné akci nakonec rozhodl. To byl možná jeden z nejméně pravděpodobných střelců, na kterého by si kdo vsadil?
My mu to říkali v kabině celou sezónu, že on ten gól dá ve správnou chvíli, stejně jako loni proti Varům. To byl také rozhodující gól. Nezklamal nás!

Bylo dobré Chomutovu vrátit porážku z prvního zápasu, zvlášť po jeho průběhu?
Tak vidíte, dnes to ze začátku vypadalo úplně jinak, tekli jsme 3:0. Po sedmi minutách to také nevypadalo, že bychom mohli pomýšlet na nějaké body. Hlavně jsme ale oproti minulému zápasu dali nějaké góly, bez toho by to fakt nešlo.

Po druhé siréně jste se trochu postrkali s hostujícím Flemmingem, o co tam šlo?
Ne, to nebylo nic hrozného, opravdu jen trochu strkání.

Závěr utkání při powerplay soupeře byl asi hodně hektický?
To kluci suprově zvládli. Musím je pochválit, byla to od nich paráda.

Jedeme do Pardubic s náskokem pěti bodů na třetí příčku. Budeme mít díky tomu v úterý klidnější hlavu?
To si nemyslím, stále je to jen necelá polovina baráže. A vidíte, co se může stát za pět zápasů a co se pak může stát za těch dvanáct? Tam každý zápas rozhoduje. Spíš bych se bál, abychom se z toho moc neuspokojili a neuklidnili. To je to nejhorší, co by se nám mohlo stát.

Ono i po dnešním utkání jsme si mohli buď upevnit druhou příčku, nebo také spadnout opět na dno?
Ono se to postupně vytřídí. Ale je jasné, že se v baráži bude hrát až do konce. Do posledních dvou kol nebude rozhodnuto.