„Kdyby nám na začátku sezony někdo řekl, že se dostaneme ze třetího místa do play off a pak až do finále, tak bychom tomu nevěřili,“ shodli se kladenští gameři Jarin a Tejky. Ani bojovný výkon Kladnu ve finále nestačil a titul nakonec oslavila Mladá Boleslav. „Celý klub klukům fandil a jsme na ně pyšní. O finálovou sérii se zajímal i majitel klubu Jaromír Jágr, který byl i jedním z hráčů obou týmů z finálové série. Nakonec však slavil ten v mladoboleslavském dresu. Vítězům gratulujeme a naše kluky chválíme,“ řekl tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

A pocity Jaroslava a Martina po skončení finálové série? „Do finále jsme šli s tím, abychom ten titul oslavili. Mrzí mě, že jsem oba zápasy prohrál a Martinovi tak v podstatě neumožnil celkové prvenství získat,“ hodnotil Jaroslav Řehoř. „Nezačali jsme špatně, ale pak nám v té hře dva na dva chybělo štěstí a to asi rozhodlo,“ mrzelo Martina Tejčka ve studiu O2 TV.

Moderátor O2 TV Richard Tesař, Martin Tejček, Jaroslav Řehoř a Petr Nitsche z BPA Sport Marketing po prohraném finále.

1. zápas, Tejky - Jifi23 6:1

Finálovou sérii gólově načal Wayne Gretzky v sestavě Mladé Boleslavi. Kladenského brankáře Jacoba Markströma překonal napodruhé individuálním sólíčkem a Jifi23 (Jindřich Fencl) se radoval z vedení 1:0 prakticky přesně v polovině utkání. Tento stav však netrval dlouho, Bena Bishopa prostřelil z vrcholku kruhů Jaromír Jágr a kladenský gamer Tejky poprvé zvedal ruce nad hlavu.

Podruhé to bylo díky trefě Joa Sakica a Rytíři vedli 2:1. Od té doby začali mít bílo modří převahu, kterou podtrhl podražený Connor McDavid. Po faulu na hvězdu Edmontonu bylo nařízeno trestné střílení, které Martin Tejček suverénně proměnil střelou nad vyrážečku Bishopa.

I do třetí třetiny nastoupil Tejky skvěle. Zásluhou Švýcara Nina Niederreitera se Kladno dostalo do vedení 4:1. Mladá Boleslav se dostávala do většího a většího tlaku, z čehož pramenila přesilovka pro Rytíře. Tu Tejky zahrál také na výbornou a Zdeno Chára ranou do horního růžku zvýšil vedení na 5:1. Velkou kladenskou pohodu si vychutnal legendární Guy Lafleur a pětibrankový náskok už napovídal, kdo se ve finálové série ujme vedení.

2. zápas, Kumbik - Jarin 3:2 po samostatných nájezdech

Také druhý zápas začal opatrně. V čase 8:44 šlo Kladno do přesilové hry, ale byla to Boleslav, která se gólově prosadila. Bryan Trottier načapal kladenskou obranu v nepozornosti a překonal Markströma. V té chvíli zbývalo Rytířům přes minutu času v početní výhodě, ale ani tak se Jarinovi vyrovnat nepodařilo.

Až v polovině utkání se Jaroslavu Řehořovi podařilo překonat silnou obranu, se kterou jinak dobře operoval mladoboleslavský gamer Radek Kumbera. Bena Bishopa prostřelil Jeremy Roenick po výborné přihrávce Milana Gulaše. Jenže faul na druhé straně potrestal pěknou individuální akcí Nicklas Lidström a vyhnal Tomasina z trestné lavice.

I Jarin si zahrál přesilovku, se kterou vstoupil do závěrečné části. Využita ovšem nebyla a Kladno tak muselo stále dotahovat jednogólové manko. Následná přesilová hra však už vyšla, když se Sidneymu Crosbymu odrazil kotouč před prázdnou bránu a začalo se od znova. V závěru základní hrací doby šel Jarin se třemi hráči na jediného obránce Boleslavi, ale Bishop útočnou akci zastavil, a tak druhý zápas směřoval do prodloužení.

A jelikož se ani v nastaveném čase nic nestalo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byl lepší Kumbik, který překonal Markströma třikrát, Jarin kvůli první neproměněné penaltě nakonec prohrál 2:3.

4. zápas, Tejky a Jarin - Jifi23 a Kumbik 3:4

Třetí utkání finálové série se neslo v klasické čtyřhře. Ta se ve vyřazovacích bojích kladenské dvojici příliš nedařila. Jarin s Tejkym však tentokrát nezačali vůbec zle. Jaromír Jágr poslal Rytíře do vedení, ale stejný muž, ovšem v mladoboleslavském dresu, vyrovnal o pár sekund později na 1:1.

Učitel Jaromíra Jágra Mario Lemieux v černo zeleném dresu ještě v závěru první pětiminutovky poslal Boleslav poprvé v zápase do vedení, které ještě více upevnil David Pastrňák. Kladno mělo sice v poslední vteřinách ještě několik šancí, kdy zazvonila i tyčka, na skóre 3:1 se však nic nezměnilo.

Ve druhé části díky střele Hedmana šla Boleslav do vedení 4:1 a s Rytíři to začalo vypadat špatně. K vyrovnání zbývala kladenským gamerům jen třetí třetina. Kontaktní gól Kladna vstřelil po ráně z buly Seth Jones. To zbývalo do konce zápasu 16 virtuálních minut. Boleslavští však pokračovali v ofenzivním tažení a vybojovali si dokonce přesilovku. V té ale ujel za obranu soupeře obránce Chris Chelios a rázem byli Rytíři gól od vyrovnání.

2 minuty před koncem si Jarin s Tejkym vzali oddechový čas a po icingu šli do útočného pásma a z tlaku vytěžili přesilovou hru. Na trestnou lavici odešel obránce Brent Burns a šance na vyrovnání nemohla být lepší. Jonathan Toews navíc také fauloval a Kladno šlo do hry pět na tři. To zbývalo do konce základní hrací doby 25 vteřin, které se nakonec ukázaly jako krátké. Boleslav náskok udržela a ujala se vedení 2:1 ve finálové sérii. Kladno tak mělo nůž na krku a bruslaři finalpoint.

5. zápas, Jarin - Jifi23 1:5

Kladno bylo na začátku třetího zápasu nedisciplinované a také na to doplatilo. Sidney Crosby se prosadil v předbrankovém prostoru a překonal Markströma. Jarin se však nenechal otrávit úvodním neúspěchem a z hole Jaromíra Jágra dokázal vyrovnat na 1:1. Před první přestávkou ovšem poslal do vedení Mladou Boleslav Bourque a Jarin se dostal opět do potíží.

Ještě hůře bylo Kladnu poté, co ze skvělé pozice vypálil přesně Jari Kurri v dresu Mladé Boleslavi. O chvíli později Jarin propadl směrem dozadu a Wayne Gretzky byl na konci přečíslení dva na jednoho, díky čemuž Boleslav vedla ve veledůležitém utkání už 4:1. Na rouškou zahalené tváři Jifiho už bylo vidět velké uvolnění.

Mladá Boleslav se přiblížila k titulu ještě více po brance Rantanena. Jarin se stále nevzdával a bojoval, čtyřbrankovou ztrátu už však doháněl těžko. Kladno v závěru třetí části hodně držel gólman Markström, výborně ale fungovala také mladoboleslavská obrana. I díky tomu Boleslav vyhrála 5:1 a mohla slavit titul.

Výsledky finálové série:

Tejky – Jifi23 6:1 (Jágr, Sakic, McDavid, Niederreiter, Chára, Lafleur – Gretzky)

Kumbik – Jarin 3:2 po samostatných nájezdech (Trottier, Lidström – Roenick, Crosby)

Tejky a Jarin – Jifi23 a Kumbik 3:4 (Jágr, Jones, Chelios – Jágr, Lemieux, Pastrňák, Hedman)

Jarin – Jifi23 1:5 (Jágr – Crosby, Bourque, Kurri, Gretzky, Rantanen)