WSM liga 3. semifinále play off - 17. 3. 2017 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
3
 
Jihlava
2
 
Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych – Tůma, Burger, Kloz – Kubík, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.
HC Dukla Jihlava: Škarek – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský. Trenéři: Vlk, Zeman, Ujčík.

Branky a nahrávky: 33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát, Machač), 62. Pekr (Ulrych, Ptáček) - 21. Jiránek (Diviš, Skořepa), 58. Zeman (Anděl, Čachotský). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 1:0. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:28. Rozhodčí: Dědek, Mikula – Novák, Bryška. Diváci: 4414. Stav série: 1:2.

Kladenští fanoušci přivítali své oblíbence na ledě s pokračováním série Hokejové války, které doplnila videoprezentace na kostce. Následně už se rozjela úvodní třetina, jež nabídla lítý boj. Kladenští vletěli na svého soka ve velikém tempu a nedarovali mu nic zadarmo. Hned na začátku musel Škarek čelit Růžičkově tvrdé ráně z první a v poslední chvíli vytěsnil puk mimo tři tyče. Oba týmy si poté vyzkoušely přesilové hry, využít je ale nedokázaly, přestože Dukla hrála dlouhou dobu v pěti proti třem. K vidění byla hodně vyhrocená hra a spousta osobních soubojů a jak už je v této sérii zvykem, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Rytíři zaspali vstup do druhého dějství a bleskově inkasovali. Hned po jednadvaceti sekundách se uvolnil za obranu Tomáš Jiránek a zasunul kotouč mezi Hanuljakovy betony – 0:1. Dukla poté přebrala veškerou iniciativu a ohrožovala kladenskou branku. Kladenští si větší nápor vytvořili opět až při přesilové hře a v okamžiku jejího skončení srovnali. Matěj Pekr si všiml na levém kruhu mezery u bližší tyče a vypálil úplně přesně – 1:1. Tenkrátova dělovka pak hned vzápětí vypadla z výstroje zmateného Škarka, nikdo se však k dorážce nedostal. Z další nebezpečné možnosti poté ohrozil hostujícího brankáře opět Pekr a mladičký gólman dokázal zasáhnout. Stav po druhém dějství tak byl nerozhodný.

Třetí perioda opět přinesla zlepšenou hru ze strany domácích. Burger s Tůmou ujeli do přečíslení a Škarek výborným zákrokem lapačkou zastavil bekhendový blafák. Až vzápětí se Kladenští dostali do vedení, když Tenkrát přihrál z rohu do mezikruží Matěji Pekrovi a ten propálil hostujícího gólmana – 2:1. Ptáček poté mohl zasáhnout kotouč před odkrytou klecí, jenže těsně minul. Vedení ale Rytířům do závěru nevydrželo. Po prohraném souboji v rohu dostal Adam Zeman puk před odkrytou klec a bez problému skóroval – 2:2. Jelikož už další branka nepřibyla, došlo na prodloužení.

V něm nejprve Škarek zastavil Tůmovu obrovskou šanci z bezprostřední blízkosti, vzápětí však inkasoval. Odražený puk se dostal před Matěje Pekra, jenž odkrytý roh branky zasáhl – 3:2.

 

Hokejové války pokračují! #DoBojeJdem #RytiriKladno #MyJsmeKladno

Příspěvek sdílený Rytíři Kladno (@rytirikladno),

Trenéři po zápase

František Kaberle (Rytíři Kladno): Bylo to kvalitní bojovné utkání. Myslím si, že jsme si dnes vítězství zasloužili. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel nás sráží chyby, kterým jsme se nevyvarovali. Dnes jsme je udělali zase stejně jako v prvním nebo druhém utkání. Celkově jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Diváci viděli kvalitní utkání z obou stran. My jsme v určitých fázích zápasu dali Kladnu až příliš prostoru na ledě a tak zkušený tým toho dokázal využít. Z toho se musíme poučit. Myslím si, že domácí vyhráli šťastně.