Kladno změří síly s Kert Parkem Praha, který trochu nečekaně v semifinále vyřadil obhájce zlata z Pardubic. V sobotu se bude hrát od 16 hodin, v neděli od 11 hodin. Obě utkání bude přenášet Česká televize, ale pouze na svých internetových stránkách. „Naše zápasy se kryjí s Českými hokejovými hrami v Budějovicích, proto na obrazovkách dostane přednost hokej,“ vysvětluje útočník Kladna a zároveň člen vedení Alpiqu Petr Ogurčák.

Klub pracuje ve skromných podmínkách s omezenými financemi a v malém počtu lidí, přesto hodlá organizačně minimálně vyrovnat báječnou úroveň finále z minulého ročníku a semifinále ročníku letošního.

Zápasy s Kert Parkem tak opět přivítá hokejový ČEZ stadion, kde poběží i multifunkční kostka. Diváci si tak mohou užít nejen u televize, ale i přímo na stadionu komfortu opakovaných záběrů či prostřihů na emocemi nabité střídačky. „Opět nám vyšli vstříc Rytíři Kladno, město Kladno, a také jeho Sportovní areály. Hodně si toho vážíme a uděláme vše pro to, abychom město reprezentovali tak dobře, jako v minulých sezonách,“ říká asistent trenéra Kladna Milan Maršner.

Ten se svým týmem připravuje i zajímavý doprovodný program. Třeba úvodní zpívanou hymnu České republiky, zajímavou osobnost pro vhození úvodní buly, ale i soutěže pro diváky nebo modelový zápas nejmenších kladenských hokejbalistů. „Chceme, aby divácký komfort byl aspoň tak kvalitní jako byl v semifinále. Byl by skvělé, kdyby přišlo co nejvíc lidí a pomohli nám, my se na oplátku budeme snažit sehrát co nejlepší zápasy a pobavit je dobrým hokejbalem,“ přidává Maršner.

Atraktivita finále je víc než jistá. Kert Park bude útočit na svůj první titul (zatím byl jednou ve finále a padl s Vlašimí), hraje útočný hokejbal a má k dispozici možná nejlepší útočníky české extraligy – Martina Kručka a Tomáše Wróbela. „Navíc mají v útoku nejnadějnějšího juniora republiky Fejfara. Nicméně my zase máme kompaktní tým. Každopádně to bude hezká série,“ je přesvědčen Milan Maršner, pro jehož tým hovoří vzájemná bilance z posledních let, kdy Kladno pokaždé Kert Park jasně porazilo už ve čtvrtfinále.

Zda se povede také letos, to můžete sledovat na internetu (iVysílání České televize) a nebo naživo.

Přijdete kladenský Alpiq povzbudit na zimák?