Jedničkou draftu pro Kladno (a celkově 11. draftovaný hráč EHL) je Jaroslav "Jarin" Řehoř. „Rytíři byli mezi dvěma týmy, za které jsem chtěl hrát nejvíc, takže mě to těší. K hokejovému Kladnu mám vztah zejména kvůli Jaromíru Jágrovi,“ říká gamer z České Třebové.

Hokej na playstationu hraje "Jarin" už spíše po nocích. „Mám syna a přítelkyni, kterým se ve volném čase věnuji nejvíc. Během volných večerů mi zbývá čas na to, abych si NHL mohl zahrát a potrénovat. Od přítelkyně i syna mám podporu, fandí mi,“ pokračuje.

A i když Jaroslav lední hokej nikdy závodně nehrál, sportu se věnoval i mimo herní konzoli. „V České Třebové jsem hrával basketbal. Hokej byl bohužel až třeba v Pardubicích, takže na ten nebyl v dětství příliš dobrý prostor. Nicméně jsem velký hokejový fanoušek,“ dodává.

Kladenskou dvojkou je pak Martin "Tejky" Tejček. Devatenáctiletý hráč původem z Českých Budějovic má zkušenosti i s hraním ledního hokeje. „Hokej hraji v Budějovicích od malička. V létě jsem se zkoušel prosadit do sestavy David Servisu (tým ve třetí nejvyšší české soutěži), ale tam mi to kvůli zranění nevyšlo. Připravilo mě o celou letošní sezonu, takže mám více času na playstation a začalo mě bavit chození do fitka,“ říká student střední automobilové školy.

I když je Martin z Jižních Čech, Kladnu fandí od malička. „Zejména kvůli Jaromírovi Jágrovi, to je od dětství můj velký vzor,“ těší ho fakt, že bude hájit kladenské barvy. „Hraní na konzoli je moje denní rutina. Hraji i tři hodiny denně. Na draft jsem se dostal tak, že jsem viděl na internetu, že se bude konat. Už před tím jsem se účastnil turnaje v Mladé Boleslavi, kde jsem skončil druhý,“ vzpomíná "Tejky".

A vzpomínek má spoustu i na samotný draft. „Velmi jsem si ho užil. Byl jsem příjemně překvapený z toho, jak to extraliga pojmula vážně, že tam byl třeba i pan Řezníček. Potkal jsem se tam třeba s celkovou jedničkou Adamem "Dzouvi" Menšíkem. Na tom turnaji v Mladé Boleslavi jsem ho dokonce porazil,“ pokračoval.

Vize pro letošní ročník je jasná. „Bavili jsme se o tom s Jardou (druhý kladenský reprezentant), že bychom chtěli být v osmičce. Až poté bychom se soustředili na účast ve finále,“ dodal na závěr Martin Tejček.

Reportáž z drafu EHL 2020: