51. kolo Chance ligy – 28. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Slavia

Rytíři Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Říha, Kehar, Zelingr, Zajíc – Melka, Kaut, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kubík, Svedlund, Redlich – Hajný, Vildumetz, Kružík – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Slavia Praha: Šorf – Duda, Novák, Ryzák, Štibingr, Barák, Valík, Steinocher – Vrdlovec, Najman, Procházka – Krejčík, Kubica, Ondráček – Furch, Šagát, Vlček – Všetečka, Šteiner, Šmerha. Trenéři: Říha, Srdínko.

Branky a nahrávky: 9. Zikmund (Machač, Jelínek), 47. Zikmund (Machač, Jelínek), 55. Redlich (Kaut) – 16. Vlček (Šagát, Furch), 19. Vlček (Vrdlovec, Procházka), 50. Furch (Šagát), 65. Procházka (Ryzák, Najman).Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 – 0:1. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:47. Rozhodčí: Valenta, Šindel – Kokrment, Coubal. Diváci: 1862. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Ladislav Zikmund – Filip Vlček.

Zápas začal ve slušném tempu a i hosté chtěli v prvních minutách předvést svoje útočné choutky. Přesto mělo první větší možnost Kladno. Jakub Strnad se zleva individuálně uvolnil před bránu a přisunul puk Antonínu Melkovi, jenže jeho bekhendový pokus mířil jen příliš vysoko. Slavia si pak vytvořila pořádný tlak, který k úspěchu nevedl, a znovu zaúřadovala výborně sehraná Machačova formace! A stálo to za to! Šimon Jelínek přihrál zpoza klece Patriku Machačovi, ten okamžitě křížem našel Ladislava Zikmunda a nejproduktivnější Rytíř zakončoval z první do prázdné – 🚨 1:0. Druhá kladenská lajna mohla hned při dalším střídání navýšit vedení, Pražané ale tentokrát s problémy obstáli. A ke konci třetiny sami udeřili. Filip Vlček před sebou uviděl prostor, sjel si na kruh a nechytatelně vymetl růžek – 🚨 1:1. To ale ještě nebylo z první periody vše. Slavia sehrála krásně přesilovku a Filip Vlček přidal druhou trefu – 🚨 1:2.

Jak jsou hosté při chuti, dokazovala už statistika střel po úvodním dějství a druhá část to pouze potvrdila! Pražané byli velmi nebezpeční a Adam Brízgala musel řešit jednu těžkou situaci za druhou. Za Rytíře mohl zakončovat už do prázdné Adam Kubík, bekhendem ale trefil nohu bránícího hráče. V oslabení pak domácí soupeře přečíslili, ale Tomáš Redlich delší dobu zpracovával puk a pak už zasáhl jen dobře přesunutého Dominika Šorfa. Situaci dva na jednoho měli následně i hosté a Adam Brízgala fantasticky vychytal Ondřeje Najmana.

Ve třetí části do toho Kladno šláplo na plno a pokračovalo ve stíhací jízdě! Srovnání z toho ale nakonec bylo až po sedmi minutách hry. A postarala se o to znovu druhá formace! Šimon Jelínek vybojoval puk, Patrik Machač zavezl kotouč za bránu, podél bližší tyče ho vrátil před brankoviště a Ladislav Zikmund podruhé rozvlnil síť – 🚨 2:2. Jenže před polovinou třetiny sešívaní opět o gól vedli! Adam Brízgala vyrazil rozehrávat do rohu, nestihl se vrátit a Aleš Furch po obdržení přihrávky zakončoval do prázdné – 🚨 2:3. Když už to vypadalo, že Rytířům dochází čas, přišla parádní trefa! Tomáš Kaut vyhrál buly pro Tomáše Redlicha, který zamířil naprosto přesně a trefil se nechytatelně pod horní tyč – 🚨 3:3! V závěru ale pro domácí přišla těžká zkouška! Z veliké motivace pramenily kladenské fauly a Slavia měla krátkou výhodu pět na tři. Domácí se ale ubránili, a tak došlo na prodloužení.

V něm Rytíři zlikvidovali zbytek oslabení a rozhodnutí měl na holi Antonín Melka! Toho našel v přečíslení Jakub Strnad, Šorf se ovšem zaskvěl a vytěsnil puk nad bránu. Kladno pak nevyužilo vlastní výhodu a ve třech proti třem se hrál hokej nahoru dolů. A toho nakonec využili hosté. Martin Procházka dostal nabito na kruh a ranou z první rozhodl utkání – 🚨 3:4.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): I když jsme vedli 1:0, tak jsme první třetinu hráli velmi špatně a prospali jsme ji. Ve druhé třetíně jsme to zlepšili a měli jsme nějaké šance, které jsme bohužel nepřoměnili. Ve třetí třetině jsme měli šancí ještě o něco víc. Gólman chytal fakt dobře, chytil několik těžkých věcí. Zbytečnými chybami jsme soupeři nabídli to, že nám odskočil. V prodloužení měly oba týmy 4 na 3, ale ani jedno mužstvo to nedalo. Pak jsme udělali zbytečnou chybu při hře 3 na 3 a dostali jsme gól. Zase jsme vyrobili spoustu zbytečných chyb, soupeř nás potrestal, byl agresivní a nesmlouvavý. Nám to dělalo problémy.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme velice spokojení. Ke konci nám to trochu uteklo, chtěli jsme bodovat za tři body, protože hrajeme o play off a každý zápas je pro nás teď důležitý. Kluci se k tomu výborně postavili a je škoda, že jsme to nedovedli do vítězného konce už v základní hrací době. Když se zápas rozfázuje, tak musím říct, že jsme měli výborný vstup do utkání a první třetinu. Měli jsme velký tlak, hodně střel i šance. Byla škoda, že jsme nepřidali nějaký gól. Kladno se z toho nicméně oklepalo a mělo dobrý nástup ve druhé třetině. Hra se vyrovnávala a byla to přetahovaná. Vždycky jsme odskočili a Kladno vyrovnalo. Byl to atraktivní souboj. V prodloužení se k nám konečně po dlouhé době přiklonilo štěstí. Díky skvělému výkonu brankáře Šorfa jsme získali dva body.

Zápas v číslech 📊