31. kolo Chance ligy – 2. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Frýdek-Místek

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Plekanec, Machač – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Frýdek-Místek: Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Kovář – Kofroň, Novotný, Rudovský – Hladoník, Mikulík, Christov – Kalus, Peterek, Klimša – Stránský, Kuťák, Raška. Trenéři: Wojnar, Daňo.

Branky a nahrávky: 20. Zikmund (Redlich), 24. Jelínek (Hajný, Vildumetz), 52. Nash (Redlich) – 19. Christov (Mikulík, Hladoník). Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Vyloučení: 8:8 + Kalus (FRM) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:34. Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Horažďovský. Diváci: 3025. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Redlich – Vít Christov.

Na Kladeňácích nebyl včerejší odehraný zápas vůbec znát. Odstartovali dobrým pohybem a hned na začátku vybojovali tři početní výhody. Do největší možnosti se dostal ranou z první Tomáš Kaut, puk ale zasáhl jen rameno Lukáše Danečka. Početní výhoda ale neznamenala jen šance Rytířů, hrozili i hosté. Frýdeckomístecký Jan Kalus si propíchl puk za Jakuba Strnada a už jel sám na bránu. Adama Brízgalu sice dokázal roztáhnout, kladenský brankář ale fantasticky udržel beton natažený a zastavil kotouč. Když se pak role proměnily, vyzkoušel si únik v oslabení neúspěšně Jakub Strnad. Hosté ale z přesilovky 5 na 3 také nic nevytěžili. Až minutu před koncem Frýdeckomístečtí dobře sehráli přečíslení a Vít Christov zasunul puk mezi Brízgalovy betony – 🚨 0:1. Jenže vyrovnávací branka se stihla ještě v prvním dějství! Ladislav Zikmund byl důrazný v brankovišti a 50 vteřin po soupeřově trefě vyrovnal – 🚨 1:1.

A v prostřední části už šlo Kladno dokonce do vedení! Vyražená střela Jakuba Hajného se odrazila k Šimonu Jelínkovi a kladenský mladík dorazil puk se štěstím za Danečkova záda – 🚨 2:1. Hra poté pokračovala v hodně vyostřeném duchu, který Frýdek-Místek nastolil hned v úvodu zápasu několika tvrdými zákroky. Hráči se střídali na obou trestných lavicích, přesilovky ale nevycházely ani jednomu mužstvu. V závěru čelili Kladeňáci dvouminutové soupeřově výhodě 5 na 3, Adam Brízgala ovšem pokračoval ve výborném výkonu.

Začátek třetího dějství mnoho šancí a pohledných okamžiků nenabídl. Hosté odstartovali aktivně, ale Adama Brízgalu pořádně neohrozili. Adam Kubík pak na druhé straně vyslal hodně nepříjemnou střelu a puk skončil po Danečkově zákroku jen těsně vedle tyče. Až po polovině třetiny nastartoval další útok Tomáš Redlich, puk propadl od zadního mantinelu k modré čáře a Brendon Nash nekompromisní pumelicí rozvlnil síť – 🚨 3:1. Hosté v závěru ještě chtěli vystupňovat tlak a zdramatiizovat finální vteřiny, k většímu náporu se ale nedostali. Minutu před koncem odvolali brankáře, ovšem Tomáš Plekanec udržel kotouč zkušeně daleko od kladenského brankoviště.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): My jsme spokojení se třemi body, bylo to vyrovnané utkání. Frýdek hrál výborně. Rozhodla dvouminutová přesilovka soupeře 5 na 3. Kdyby tam hosté dali gól, bůhví, jak by zápas vypadal. My to ubojovali, nebyla to žádná krása.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Já jsem se zápasem spokojen. Včera jsme měli těžké utkání v Kadani, přejížděli jsme sem a tady jsme byli celý den. Potom ke konci bylo vidět, že nám asi docházely síly. Musím ale klukům poděkovat, že to nezabalili a že bojovali až do konce proti takovému soupeři, jakým Kladno momentálně je. Za mě spokojenost. Škoda, že jsme nevyužili přesilovky 5 na 3. Pokud to neproměníme, tak můžeme s těmito soupeři jen těžko vyhrávat.

Zápas v číslech 📊