Dvě vítězství v řadě!

Kladno se v baráži naplno rozkoukalo a i proti extraligovým týmům hraje bez bázně a hany! Po porážce v Karlových Varech Rytíři zlepšili svoji produktivitu a dvakrát slavili tříbodové vítězství! Na domácím ledě vrátili Kladeňáci Jihlavě porážku z prvního kola a díky trefám kapitánů Davida Tůmy a Jakuba Strnada ze třetí třetiny vyhráli 3:1. Do Litvínova tak Kladeňáci zamířili ve vítězné náladě! I na ledě soupeře šli Rytíři jako první do vedení po zásahu Tůmy, jenže po rychlém srovnání Vervy se hrálo dlouho za vyrovnaného stavu. Díky vynikajícímu výkonu tak byla vítěznou branka Adama Kubíka ze třetí třetiny. Kladno zvítězilo na severu Čech 2:1 a s devíti body je vyrovnané s druhou Energií. Na první Duklu přitom ztrácí jen bod.

Adam Kubík se vyhoupl do čela bodování

Na Adamu Kubíkovi (3+2) byste na ledě nepoznali, že je mu teprve devatenáct let. Na hřišti působí jako mazák a zkušeně táhne Rytíře v nejdůležitější části sezony. S pěti body se navíc dostal do samého čela bodování! Stejný bodový zápis má už jen litvínovský Viktor Hübl. Kubík ale v kladenském týmu rozhodně není na vše sám. Výborně si vedou rovněž David Tůma (2+1), Roman Přikryl a Tomáš Kaut (1+2). Obrovský podíl na všech bodech, které Kladno dosud získalo, má ovšem také Lukáš Cikánek. Jednička Rytířů vyšponovala svoji úspěšnost už na 92,59 % a v průměru dostává jen 2,01 gólu na zápas.

První místo je v ohrožení

Dukla se dostala na první místo barážové tabulky a už po čtyřech kolech měla na svém kontě deset bodů. Pak ale přišla dvě klopýtnutí a rázem je vedoucí příčka v ohrožení. Poslední body brala Jihlava v Litvínově, kde zvítězila 4:2, od té doby ale dvakrát ztratila. Z kladenského ČEZ stadionu odjeli hosté na Vysočinu s porážkou 1:3 a na domácím ledě pak nestačili ani na druhý tým z WSM ligy. Karlovy Vary si vytvořily dvoubrankový trhák a Jihlavě už nic jiného než snížení nedovolily. Jediným úspěšným střelcem Dukly byl při porážce 1:2 Richard Diviš. Rozestupy mezi všemi týmy se tak zmenšily na minimum. První Jihlava má bodů deset, Karlovy Vary a Kladno devět a poslední Litvínov je zatím osmibodový.

Tomáš Čachotský s Richardem Divišem jsou hlavními hrdiny Dukly

Kde by byla jihlavská Dukla bez kapitána Tomáše Čachotského (1+4). Zkušený útočník táhl svůj tým už v základní části extraligy a ve stejném konání pokračuje i v prolínací soutěži. V té má stejný bodový zápis ještě Richard Diviš (1+4), tedy hráč, který naskakuje v baráži poosmé v řadě. Za zmínku pak určitě stojí i bodová sbírka střelce Petra Straky (4+0). Ten zaznamenal všechny čtyři branky do sítě Kladna! Jihlavští ale mají velikou jistotu také mezi třemi tyčemi. Pět zápasů odchytal Josef Kořenář, který drží velmi dobrá čísla. Konkrétně úspěšnost 92,11 % a průměr 1,78 gólu na zápas. Špatně si nevedl ani Jakub Škarek, který však dostal důvěru zatím jen jedinkrát.

Vzájemné zápasy v baráži

Rytíři budou chtít v Jihlavě určitě napravit dojem, který zanechali na Horáckém zimním stadionu v prvním kole. Kladeňáci si v úvodu baráže zvykali na tempo prolínací soutěže a po nevydařeném výkonu odjeli s porážkou 0:4. Že s nimi Jihlava musí počítat ale Rytíři ukázali už v domácí odvetě. Tam Kladno nepustilo hráče z Vysočiny do vedení a po dvougólové třetí části slavilo vítězství 3:1.

7. kolo baráže o TELH HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno se odehraje v úterý 10. dubna od 17:30 na jihlavském Horáckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.