15. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 23. 2. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Slavia
3

Rytíři Kladno: Suk – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam , Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Slavia Praha: Pittr – Dráb, Čech, Srdínko, Weitz, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Štancl, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal. Trenéři: Veber, Antoš, Kuna.

Branky a nahrávky: 2. Chrenka (Šapovaliv, Nedvěd), 13. Sojka (Koštoval, Alscher), 35. Adam (P. Bareš, Sojka), 51. Šapovaliv (Ticháček), 60. A. Bareš (Sojka, P. Bareš), 63. Kohlíček (Hrabík, A. Bareš) – 11. Greguss, 18. Slavíček (Vlasák, Altrichter), 57. Rulc (Altrichter, Slavíček). Třetiny: 2:2, 1:0, 2:1 – N 1:0. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:37. Rozhodčí: Vyštejn – Domský, Holada. Diváci: 80.

Utkání nabralo rychlý spad již v první třetině. Na začátku druhé minuty otevřel stav utkání Samuel Chrenka po přihrávce Matyáše Šapovaliva – 1:0. Slávisté se dočkali vyrovnání po deseti minutách, když se individuálně prosadil Samuel Greguss – 1:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, těsné vedení vrátil Rytířům přesnou střelou Adam Sojka – 2:1. Ještě před první přestávkou se Pražanům podařilo srovnat. Marek Vlasák vytvořil pozici pro zakončujícího Šimona Slavíčka – 2:2.

Ve druhé části se dočkali branky pouze Kladenští. V třicáté páté minutě dopravil kotouč za záda Michala Pittra útočník Martin Adam – 3:2. Vedení se domácím podařilo navýšit deset minut před koncem. Jiří Ticháček dostal kotouč na Matyáše Šapovaliva, který se svou tvrdou střelou nemýlil – 4:2. Drama přišlo tři minuty před závěrečnou sirénou, když vstřelil kontaktní branku Šimon Rulc – 4:3. Čtrnáct vteřin před koncem pojistil vítězství Kladna Adam Bareš – 5:3.

Také v nadstavbě byl úspěšnější domácí celek, David Kohlíček byl v polovině třetí minuty na konci rychlé kombinace, která skončila v brance Slavie.