15. kolo ELIOD extraligy dorostu – 15. 11. 2018 ČEZ Stadion, Kladno

Litvínov

Rytíři Kladno: Gabriška (Jaňour) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Litvínov: Čermák (Ešler) – Minařík, Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Novotný, Hora – Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec. Trenéři: Tvrzník, Nosek.

Branky a nahrávky: 1. Šapovaliv (Ullrych, Chrenka), 2. A. Bareš (Sojka), 16. Kouba (Adam, P. Bareš), 37. Sojka (A. Bareš, Hrabík), 47. Alscher (Koštoval, Hrabík), 55. Koštoval (Alscher), 56. Sojka (Adam) – 28. Vopat (Werner, Skuhrovec), 33. Slavík (Dej), 58. Slavík (Skuhrovec), 61. Krocker (Cimrman) . Třetiny: 3:0, 1:2, 3:1 – N 0:1. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 41:27. Rozhodčí: Jaroš – Ganger, Klouček. Diváci: 80.

Úvod zápasu vyšel mladým Rytířům skvěle. Už po sedmnácti vteřinách se totiž prosadil po rychlé kombinaci Matyáš Šapovaliv – 1:0. Začátkem třetí minuty navýšil vedení na rozdíl dvou branek Adam Bareš, kterého Adam Sojka vyzval svou přihrávkou – 2:0. V polovině první třetiny měl Litvínov zkrácenou dvojitou početní výhodu, kterou se ale využít nepodařilo. Poslední slovo měl v prvních dvaceti minutách kladenský Ondřej Kouba, jenž před odchodem do šaten ještě upravil výsledek – 3:0.

Do druhé části vstoupily oba týmy vyrovnaným výkonem. Ze své první branky se mohli radovat také hosté, když se po přihrávce Adama Wernera prosadil Jan Vopat – 3:1. Po ubráněném oslabení se brankou Marka Slavíka dostal Litvínov dokonce do kontaktu – 3:2. Koncem třicáté sedmé minuty mělo Kladno další přesilovou hru, kterou se podařilo využít Adamu Sojkovi – 4:2.

Poslední třetinu diktovalo tempo domácí Kladno. Vedení se podařilo navýšit Marku Alscherovi, kterému předal kotouč Michal Koštoval – 5:2. Litvínov se následně v krátké době dopustil dvou zákroků posouzených za dvě minuty. Druhou využitou přesilovku zužitkoval svou trefou Michal Koštoval – 6:2. O čtyřicet vteřin později přidal svou druhou branku v zápase Adam Sojka – 7:2. Podobu finálního výsledku ještě upravil dvě minuty před koncem utkání Marek Slavík – 7:3.

Nadstavba netrvala příliš dlouho, když o bonusovém bodu rozhodl litvínovský Marek Krocker.