14. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 21. 2. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Plzeň
5

Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Škoda Plzeň: Bočan – Hodinář, Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, Soukup, Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup, Holý, Šiler, Kupčo. Trenéři: Vojan, Pejchar.

Branky a nahrávky: 27. Procházka (Šapovaliv), 32. P. Bareš (Alscher, Sojka), 59. Alscher (Sojka, P. Bareš), 64. Ticháček (Chrenka) – 27. Holý, 31. Jiříček (Soukup), 35. Soukup (Kupčo), 55. Korčák (Šiler), 58. Jiříček (Soukup, Páník). Třetiny: 0:0, 2:3, 1:2 – N 1:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:30. Rozhodčí: Micka – Šimánek, Hána. Diváci: 90.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Dvěma tresty nabídli domácí svému soupeři možnost jít do vedení, ale největší příležitost skórovat měl v osmé minutě Matyáš Šapovaliv. Ten se ve vlastním oslabení dostal do úniku, v němž skvěle zaúřadoval pozorný David Bočan, který bekhend kladenského útočníka zneškodnil.

Možnost přesilové hry nevyužili na začátku druhé části ani Rytíři, ale nemuseli zoufat. Krátce po jejím skončení totiž otevřel stav utkání rychlou střelou Viktor Procházka – 1:0. Jednobrankové vedení vydrželo Kladnu pouhých dvacet vteřin, individuální akcí se prosadil Jakub Holý – 1:1. V další přesilové hře domácích přešla Plzeň do vedení. Rychlou protiakci Dominika Soukupa dokázal Ondřej Gabriška skvěle zastavit, ale puk zůstal hratelný před brankou, do níž uklidil puk dojíždějící David Jiříček – 1:2. Také zde bylo poměrně rychle vyrovnáno. Po minutě dokázal přesilovou hru přeci jen využít Pavel Bareš – 2:2. Přestřelku zakončili ve druhé části hosté, konkrétně Dominik Soukup, jenž svou trefou vrátil těsné vedení Plzni – 2:3.

Třetí část patřila už indiánům. Ti v padesáté páté minutě zásluhou Matěje Korčáka odskočili na rozdíl dvou branek – 2:4. Ve hře čtyři na čtyři se následně prosadil svou druhou trefou v zápase David Jiříček – 2:5. Finální podobu výsledku určil minutu a půl před koncem po přihrávce Adama Sojky tvrdou dělovkou Marek Alscher – 3:5.

V nadstavbě vykřesal bonusový bod přesným zakončením Jiří Ticháček.