7. kolo ELIOD Extraligy dorostu – 02. 10. 2019 ZS HC Kobra Praha, Praha

Kobra Praha

HC Kobra Praha: Peyerl – Jiráček, A. Nápravník, Mašek, Bartoň, Kalajev, Frydrich – Král, O. Nápravník, Čečetka, Sekula, Půlpán, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda, Bauer. Trenéři: Vrzal, Slanina.
Rytíři Kladno: Gabriška – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Nedvěd, Sojka, Adam, Šapovaliv. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 29. Strnad (Král), 33. Půlpán (Strnad), 36. Procházka (Strnad), 48. Jiráček (Půlpán, Bartoň) – 2. Šapovaliv, 3. Danda (Havel), 49. Šapovaliv, 50. Šapovaliv, 60. Hurta (Šapovaliv). Třetiny: 0:2, 3:0, 1:3. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:24. Rozhodčí: Vidim – Gabriel, Zmeškal. Diváci: 43.

Zápas si Rytíři rozehráli na jedničku. Už na konci druhé minuty těžil z chybné rozehrávky domácích dobře postavený Matyáš Šapovaliv, jenž pohotovou střelu z mezikruží poslal na vzdálenější tyč – 0:1. O dvaadvacet vteřin později se Kladenští radovali znova, když na rozdíl dvou branek navýšil vedení Ondřej Danda – 0:2.

Druhá část začala přívětivěji díky přesilové hře pro hosty, ale ta zůstala nevyužita. Naopak kontaktní branky se dočkala domácí Kobra zásluhou Lukáše Strnada, který se dostal k dorážce z těsné blízkosti – 1:2.  Lukáš Strnad se tlačil za vyrovnáním, ale jeho pokus byl vyražen Ondřejem Gabriškou. Kotouč se dostal pouze na Matěje Půlpána, jenž pohotově doklepl puk do odkryté části branky – 2:2. Získaný impuls poslal hráče Kobry dokonce do těsného vedení. Z rychlého tlaku do branky po nahození Matěje Půlpána procedil kotouč Viktor Procházka – 3:2.

Ve třetí třetině byla domácím nabídnuta dvojnásobná početní výhoda, kterou krátce po vhazování zakončoval přesně Adam Jiráček – 4:2. Radost ale netrvala dlouho, protože jiskru naděje vykřesal o necelou minutu později svou druhou brankou v zápase Matyáš Šapovaliv – 4:3. S dvěma góly na účtu si kladenský útočník řekl, že by mohl zkompletovat hattrick, což se v následující minutě také stalo – 4:4. Drama a velké tempo rozhodlo Kladno ve svůj prospěch třicet osm vteřin před ukončením základní hrací doby. Vojtěch Hurta v úniku vyzrál nad domácím Matiášem Peyerlem – 4:5.