8. kolo ELIOD ELD, 2. část – sk. A – 17. 1. 2019 Svijanský aréna, Liberec

Liberec

Bílí Tygři Liberec: Franc – Böhm, Hladík, Šedivý, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Leden, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda. Trenéři: Lobo, Kočí.
Rytíři Kladno: Jaňour – Danda, Alscher, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, V. Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Z. Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěda.

Branky a nahrávky: 15. Polák (Putz), 31. Rossmy (Gajda, Böhm), 41. Gajda (Trunda), 42. Gajda (Trunda) – 4. Chrenka (Z. Nedvěd), 9. Sojka (Ticháček, Danda), 35. Sojka (Adam), 45. Hrabík (Ticháček), 62. Sojka (Adam, Alscher). Třetiny: 1:2, 1:1, 2:1 – 0:1. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 23:35. Rozhodčí: Beránek – Svoboda, Kovář. Diváci: 68.

Do utkání vstoupili Rytíři pozitivně, když už na konci čtvrté minuty otevřeli brankový účet. V rychle založené protiakci po neúspěšném útoku Liberce našel Zdeněk Nedvěd vytaženého Samuela Chrenku, který v úniku překonal Lukáše France střelou pod lapačku – 0:1. Do úniku se ve vlastním oslabení dostal také Jakub Hujer, který ale proti Vojtěchu Jaňourovi neuspěl. Po skončeném trestu Petra Gajdy udeřili opět hosté. Jiří Ticháček našel Adama Sojku, který ne příliš prudkou ranou z oblasti kruhu prostřelil brankáře Bílých Tygrů – 0:2. Domácí našli odpověď v oslabení, když po nepovedené přihrávce vyrazil do útoku David Putz. Ten se přes nápor Martina Adama ke střele nedostal, ale z otočky našel přesně zakončujícího Vojtěcha Poláka – 1:2.

Druhá část začala vysokým tempem. Nejprve Jaňoura po střele Adama Měchury zachránila horní tyč. Na druhé straně vytáhl skvělý zákrok Franc, který musel zasahovat proti koncovce Viktora Procházky, na něhož vyrazil puk po předešlé střele. V polovině utkání se domácí radovali z vyrovnání, Bennet Rossmy zůstal zcela nepokrytý před brankou Kladna a po přihrávce Petra Gajdy srovnal stav utkání – 2:2. Tento stav netrval ale ani čtyři minuty. V úniku Adam Sojka nastřelil nejdříve horní tyč, ale puk mu znova předal aktivní Martin Adam a Sojka přesnou střelou z první poslal Rytíře zpět do těsného vedení – 2:3.

Vstup do poslední dvacetiminutovky se skvěle podařil Liberci. Již po osmnácti vteřinách Petr Gajda po přejetí útočné modré využil bránícího hráče Rytířů, přes kterého poslal puk přímo pod horní tyč – 3:3. O minutu později zaúřadoval opět Petr Gajda, který přesnou trefou z ostrého úhlu poslal Bílé Tygry poprvé v zápase do vedení – 4:3. Zaskočené Kladno ale dokázalo držet krok a zásluhou přečíslení tři na jednoho srovnalo. Ticháček přenechal mezi kruhy kotouč Ondřeji Hrabíkovi, který se prosadil ranou pod lapačku – 4:4. Oběma celkům se do prodloužení nechtělo, ale celá řada šancí na obou stranách vítěze v základní hrací době nenabídla.

V prodloužení rozhodli kladenští Rytíři po minutě a čtyřiceti třech vteřinách. Po přihrávce Martina Adama pálil z mezikruží Adam Sojka, kterému střela vůbec nesedla. Puk ale nešťastně srazil za Francova záda Adam Měchura – 4:5.