13. kolo ELIOD extraligy dorostu – 1. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
7
 
PZ Kladno
4
 
Rytíři Kladno: Jaňour (41. Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
PZ Kladno: Gabriška (41. Danda) – Melichna, Danda, Burger, Hříbal, Malý, Horn, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Štěpánek, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 15. Ticháček, 25. Šapovaliv (Ullrych), 26. Chrenka (Hrabík), 35. Alscher (Sojka, P. Bareš), 43. Procházka (Hrabík, A. Bareš), 43. Chrenka (Alscher, Šapovaliv), 43. Kouba (Sojka), 61. Sojka (Alscher) – 11. Vimmer (Redlich, Rejna), 27. Štěpánek (Kulich, Malý), 29. Vimmer (Kulich, Bašta), 40. Bašta (Redlich). Třetiny: 1:1, 3:3, 3:0 – N 1:0. Vyloučení: 6:9 + Ticháček (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 63:11. Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Horažďovský. Diváci: 105.

Již po dvaceti vteřinách měli Rytíři možnost přesilové hry. Tu se jim využít nepodařilo, ale krátce po jejím vypršení mohli jít domácí do vedení. Přihrávku totiž dostal do brankového prostoru Matyáš Šapovaliv, který už zakončoval do odkryté branky. Už se zdálo, že bude Ondřej Gabriška překonán, ale brankář Pézetky vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Po deseti odehraných minutách byl Vojtěch Jaňour stále bez zákroku, což je možná jeden z důvodu, proč první střela propadla za jeho záda. Štěpán Vimmer se po nastřelení bruslí kladenského obránce opřel do dorážky, která brankáři Rytířů prošla těsně nad ramenem – 0:1. O čtyři minuty později se mohli radovat i domácí, když se individuálně prosadil obránce Jiří Ticháček – 1:1.

To, že se hraje kladenské derby daly vědět oba týmy ve druhé třetině, ve které padlo hned šest branek! Salvu odstartoval na konci dvacáté páté minuty v oslabení Matyáš Šapovaliv – 2:1. Po pár vteřinách šli Rytíři do dvoubrankového vedení, když se rovněž v hraném oslabení prosadil Samuel Chrenka po přihrávce Ondřeje Hrabíka – 3:1. Dvě vteřiny po skončené přesilové hře už udeřili ale hosté. Lukáš Kulich pohotovou přihrávkou našel najíždějícího Alexe Štěpánka, který vstřelil z pravého křídla kontaktní branku – 3:2. O srovnání stavu utkání se zasloužil Štěpán Vimmer, jenž dokázal využít zmatků v brankovišti Rytířů a volný puk doklepl za brankovou čáru – 3:3. Domácí šli do vedení i podruhé, když nahození Marka Alschera nešťastně odrazil rukavicí Lukáš Kulich za záda svého brankáře – 4:3. PZ Kladno si také vybralo šťastnou branku. David Bašta svým nahozením trefil bránícího hráče Rytířů, od něhož se puk odrazil obloučkem přímo do branky – 4:4.

Závěrečná třetina patřila domácím Rytířům. Po vystřídání obou brankářů začala pro Pézetku minuta pekla. Začátkem čtyřicáté třetí minuty vrátil domácím vedení Viktor Procházka – 5:4. O šestnáct vteřin později přidal další branku Samuel Chrenka – 6:4, na kterého navázal po čtrnácti vteřinách Ondřej Kouba – 7:4. V samotném závěru měli hosté ještě k dispozici trestné střílení, ale to se Lukáši Kulichovi využít nepodařilo.

V první minutě nadstavby se trefil Adam Sojka, který vstřelil kladenským Rytířům bod navíc.