1. SF sk. A ELIOD ELD – 24. 3. 2019 Svijanská aréna, Liberec

Liberec

Bílí Tygři Liberec: Franc – Böhm, Hladík, Šedivý, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda. Trenéři: Lobo, Kočí.
Rytíři Kladno: Gabriška (21. Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 5. Hujer (Trunda), 14. Hujer (Jenčovský), 16. Hujer (Trunda), 18. Trunda (Böhm, Vodlan), 22. Hujer (Jenčovský, Trunda), 26. Šedivý (Tůma), 51. Vodlan (Putz), 56. Vodlan (Böhm, Masař) – 21. Sýkora (Šapovaliv), 32. A. Bareš, 52. Ticháček (Chrenka, Sojka), 58. Ticháček (Procházka, Hrabík). Třetiny: 4:0, 2:2, 2:2. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 50:32. Rozhodčí: Battěk – Axman, Ovsík. Diváci: 114.

Po dobře zvládnutém oslabení se Bílí Tygři zahryzli do kladenských Rytířů. Přízemní střelu Tomáše Trundy na konci páté minuty vyrazil Ondřej Gabriška pouze na nepokrytého Jakuba Hujera, který otevřel gólový stav utkání – 1:0. V následujících chvílích si oba celky vytvořily řadu šancí, ale až té gólové se dočkali opět domácí. Druhou branku si připsal Jakub Hujer, když se přesně prosadil odstřelem z levého kruhu – 2:0. Bleskový hattrick byl dokonán v čase 15:16. Rozjetý Hujer prošel přes kladenskou obranu a nekompromisně poslal kotouč do levé šibenice – 3:0. Čtyři vteřiny po inkasované brance měl Liberec možnost přesilové hry, kterou po enormním tlaku využil nepříjemnou tečí Tomáš Trunda – 4:0.

Začátkem druhé části zastoupil Ondřeje Gabrišku v brance Štěpán Suk. První braky se Rytíři dočkali už po sedmi odehraných vteřinách! Nepřipravený a zaskočený Lukáš Franc nestihl včas zareagovat proti lehčí střele Lukáše Sýkory – 4:1. Kdo ale dokázal zareagovat byl opět Liberec a opět střelec Jakub Hujer. Ten byl na konci skvělé souhry Mikuláše Jenčovského a Tomáše Trundy – 5:1. Kladnu se nepodařilo využít dvojnásobnou početní výhodu, navíc v pokračující hře pět na pět znova inkasovalo. Vyčištěnou šibenici tentokrát odstřelil Jakub Šedivý – 6:1. Druhou branku hostů zajistil Adam Bareš, který se přes dobré pokrytí kotouče dostal do finálního a úspěšného bekhendu – 6:2.

Třetí třetina byla hodně vyrovnaná, ale i přes kladenské šance navýšil vedení Tygrů Luka Vodlan. Ten ve skrumáži před brankou našel kotouč nejrychleji a pohotově jej dopravil do sítě – 7:2. Během minuty odpovědělo Kladno, přesný odstřel po přihrávce Samuela Chrenky zaznamenal Jiří Ticháček – 7:3. Domácí využili přesilovou hru i podruhé, nahozený puk dorazil za Sukova záda Luka Vodlan – 8:3. Jiří Ticháček se v závěru trefil i podruhé v utkání, ale jeho tvrdá střela utkání už nijak nezdramatizovala – 8:4.

Trenéři po zápase:

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Napadalo nám to tam v první třetině a to asi nakonec i rozhodlo. Proměnili jsme šance, které jsme měli, a tím jsme soupeře, neříkám, zlomili, ale zkrátka se nám to povedlo. Potom už jsme si to víceméně pohlídali. Do půlnoci je to super, ale po ní už to zase začne od nuly. V úterý to určitě nebude jednoduché."

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Byl to pro nás velice nepovedený zápas. Měli jsme špatný vstup do zápasu, se stavem 0:4 už se dá jen těžko něco dělat. To už by bylo jak z říše snů. Chvílemi se zdálo, že by se nám ještě něco mohlo podařit, ale Liberec si to pohlídal. Nic nebalíme! Série se stěhuje k nám, tak to zkusíme protáhnout do středy."

Zdroj - Trenéři po zápase (www.hcbilitygri.cz)