Na úvod sezony úřadující šampion

Kladno naskočilo na extraligový kolotoč doslova v plné jízdě. Hned v prvním kole se totiž představilo na ledě úřadujícího mistra z Třince, kde zapsalo porážku 2:6. „Chtěli jsme se soustředit na to, abychom co nejdéle udrželi stav 0:0, bohužel jsme dostali gól z metrového ofsajdu. Na to se bohužel challenge nedá vzít. Trochu nás mrzelo, že takový gól padl,“ zahájil svoje hodnocení trenér David Čermák.

Rytíři si však proti jasnému favoritovi nevedli vůbec špatně. Zpočátku hráli organizovaně v obranném pásmu a poněkud vypadli z role až po dvou rychlých inkasovaných brankách ve druhé části. V závěrečném dějství už to ale bylo zase úplně jiné Kladno! Prosadili se Jakub Strnad a Tomáš Redlich, jenže zkušený soupeř odpověděl dalšími dvěma slepenými brankami. Šancí však měli Kladeňáci určitě daleko víc než jen na dvě branky! „Už loni jsme se potýkali s tím, že nejsme dost produktivní. Teď je úroveň soupeře i brankářů o level výš a nebude to pro nás jednoduché. Včera bylo šancí hodně, bohužel jsme dali góly až v poslední třetině. V první třetině na konci jsme měli góly dát, měli jsme tam jasné šance. Možná by se tím zápas zdramatizoval,“ uvažoval kladenský kouč.

Kladno totiž hrálo v závěru úvodního dějství přesilovou hru a při ní ukázalo několik luxusních souher. Po nádherném ťukesu Martina Réwaye s Davidem Stachem mohl Jakub Valský zakončovat do prázdné, jenže Bartošák skvěle zasáhl. Posléze se navíc neujal ani Zikmundův důraz. „Šance tam byly, ale počítají se góly. Nebyly tam špatné věci, ale potřebujeme se z toho prosazovat. Od druhé třetiny si navíc soupeř naše křižné přihrávky pohlídal a dokonce nám z toho ujížděl do přečíslení. Na to si musíme dát pozor,“ upozorňoval Čermák na to, že Rytíři dokonce ve druhé části inkasovali ve vlastní početní výhodě.

Jakub Strnad se ukázal jako správný kapitán

Prvním extraligovým střelcem Kladna po pěti letech se stal kapitán Jakub Strnad, který na začátku třetí části snížil na 1:4 po krásném pasu Michala Barinky. Ten vyslal rychlonohého Rytíře do úniku, s nímž už si „Strny“ zkušeně poradil. O chvíli později se navíc asistencí podepsal i pod branku Tomáše Redlicha, a se dvěma body (1+1) je tak po prvním kole nejproduktivnějším Rytířem. Vedle Strnada s Redlichem si ještě připsali po asistenci Ondřej Smetana, Michal Barinka a Patrik Machač.

Mountfield čeká druhý zápas ve dvou dnech

Dalším soupeřem Rytířů tak bude ve druhém kole Hradec Králové, který zavítá na Kladno v neděli. „Třinec i Hradec jsou týmy, které hrají hodně do ofenzivy, proto to i s Hradcem asi bude hodně podobné. Teď jsme ale doma na našem malém hřišti. Budeme rádi, když bude plno, lidi nás podpoří a poženou nás dopředu. Budeme se rvát, abychom urvali první vítězství,“ slíbil za tým David Čermák.

Hradecký Mountfield vstoupí do nového extraligového ročníku spolu s Libercem jako vůbec poslední tým! Souboj těchto dvou celků se totiž odehraje až v sobotu od 15 hodin. Zápas na Kladně tak rozehrají hradečtí hokejisté pouhých 25 hodin po svém vstupu do sezony.

Hradec Králové se v uplynulém ročníku umístil po základní části na čtvrté pozici, s play off se však rozloučil hned ve čtvrtfinále, kdy podlehl brněnské Kometě v nejkratším možném termínu 0:4 na zápasy. Ze stávajících hráčů byli v uplynulém ročníku nejproduktivnější obránce Petr Zámorský (10+28) a útočníci Radek Smoleňák (12+22) a Tomáš Vincour (21+10). Mountfield před sezonou posílil například o brankáře Marka Mazance (Utica Comets) nebo útočníky Aleše Jergla (Olomouc) a Jordanna Perreta (Pardubice). Nováčkem v týmu je také Kladeňák Adam Kubík, tomu však Hradec Králové podle posledních informací hledá působiště v Chance lize.

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Na utkání 2. kola TELH mezi Rytíři Kladno a Mountfield HK budou pro fanoušky připraveny brambůrky Bohemia Chips - oficiální partner Českého hokeje. Na ochozu si budou moci fanoušci vyzkoušet jaké to je být V JEDNOM DRESU. Připravena bude i fotostěna a vyhrát mohou fanoušci dokonce účast na pozápasové tiskové konferenci. A když potkáte promo tým Bohemia, určitě dostanete brambůrky. No a o druhé přestávce to bude na kladenském ČEZ stadionu doslova létat, to už ale bude překvapení!

Utkání 2. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno - Mountfield HK se odehraje v neděli 15. září od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.