2. přípravný zápas – 1. 8. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Slavia

Rytíři Kladno: Jiroušek – Zelingr, Zajíc, Veber, Kehar, Müller, Zich, Ticháček – Jágr, Réway, Redlich – Kružík, Machač, Bernat – Hajný, Kalaj, Š. Bláha – M. Bláha, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Slavia Praha: Šorf – Hořava, Valík, Barák, Ryzák, Hejda, Sana, Steinocher – Brož, Šagát, Sladkovský – Šmerha, Všetečka, Šťastný – Svoboda, Hučko, Hovsepyan – Keszi, Šteiner, Martínek - Heldák. Trenéři: Říha, Srdínko.

Branky a nahrávky: 16. Kružík (Veber, Machač), 23. Š. Bláha (Hajný), 29. Kalaj (Bernat, Kružík), 37. Š. Bláha (Kalaj, Hajný), 47. O. Bláha (Filip, M. Bláha), 60. Hajný (Kalaj) – 36. Ryzák (Barák, Šmerha), 39. Martínek (Šteiner, Keszi), 40. Šmerha (Ryzák), 45.Brož (Šagát). Třetiny: 1:0, 3:3, 2:1. Vyloučení: 5:2 + Hovsepyan (SLA) do konce utkání. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:43. Rozhodčí: Horák, Sýkora – Ondráček, Špůr. Diváci: 1 526.

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu a hosté v úvodních sekundách hned dvakrát zahrozili. Lukáš Sladkovský však ani v jednom případě neuspěl. Ke kormidlu se tak postupně dostali domácí Rytíři, kteří se také dostali do vedení! Necelé čtyři minuty před sirénou si pro faul před brankou došel Tomáš Bernat a Daniel Kružík protečoval Veberovu ránu za Šorfova záda – 🚨 1:0.

Na přelomu třetin dokázali domácí přestát soupeřovu početní výhodu a v plném počtu navýšili svůj náskok. Chybnou rozehrávku soupeře zachytil Jakub Hajný, jenž následně poslal nabídku, s níž už si Štěpán Bláha věděl rady – 🚨 2:0. Ještě před polovinou utkání pak zaúřadovalo kladenské mládí. Adam Kalaj nedokázal vystřelit po Bernatově přihrávce, vytáhl ale Šorfa z brány a po objetí zakončil do odkryté klece – 🚨 3:0. Slavia se ovšem dokázala znovu chytit v přesilové hře. První střelu ještě zablokoval Martin Bláha, ale další ránu už Marek Ryzák usměrnil tečí do branky – 🚨 3:1. Tři minuty před koncem pak Kalaj našel šikovně zpoza brány volného Štěpána Bláhu a znovu to bylo o tři trefy – 🚨 4:1. Ani tím ale střelecky nabitá třetina neskončila. Viktor Martínek se necelé dvě minuty před sirénou rozjel po pravé straně a jeho střela nešťastně propadla Petru Jirouškovi až do sítě – 🚨 4:2. Když pak na kostce svítilo 2,6 sekundy do konce druhé části, vyslal Tomáš Šmerha nechytatelnou ránu do rohu a už to bylo jen o jeden – 🚨 4:3!

Na začátku třetí části pak sešívání dosáhli na kýžené srovnání! Jaroslav Brož vystřelil z ostrého úhlu a se štěstím zasáhl mezeru nad Jirouškovým ramenem – 🚨 4:4. Kladeňáci si však vzali vedení rychle zpět! Ondřej Bláha vypálil z mezikruží a rozvlnil síť – 🚨 5:4. Další rozvíření emocí pak přinesl hostující Norair Hovsepyan, který se pustil do Martina Réwaye a ve váhově nevyrovnaném souboji hodil slovenského forvarda na led. Za to si vysloužil trest do konce utkání. V poslední minutě pak hosté odvolali brankáře, ale to potrestal Jakub Hajný! Ten zblokoval soupeřovu střelu, vybruslil si do středového kruhu a zamířil přesně do odkryté sítě – 🚨 6:4.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Chtěli jsme hrát hodně bruslivě, což jsme splnili. Jsme rádi, že jsme vyhráli, nebylo to lehké utkání. Bylo tam docela dost chyb. Zatím jsme ale celkem spokojení. V Litvínově jsme nepodali špatný výkon a dnes taky ne. Zatím jsme spokojení, jak se příprava vyvíjí.