Kladenská „dvanáctka“ na školním hokejbalovém turnaji válí každoročně. Vloni Hokejbal proti drogám zcela ovládl tým v kategorii 4. a 5. ročníku a 1. až 3. třída tehdy brala stříbro. Na to letos navázali šesťáci a sedmáci, kteří ve finále nestačili jen na Mladou Boleslav - té podlehli 0:2.

Stříbrný tým, tedy hráče ročníku narození 2005, 2006 a 2007, vedl učitel Jan Novotný (dlouholetý vynikající útočník Kladna, později i trenér A týmu) a paní učitelka Kateřina Flachsová (aktivní hráčka týmu žen HC 2001 Kladno).

Závěrečný turnaj se uskutečnil v hokejbalové aréně v Praze na Palmovce a probojovalo se do něj celkem deset týmů. Tomuto turnaji předcházelo okresní kolo, po kterém následovalo krajské a nakonec republikové kolo.

Svou skupinu a semifinále prošli kluci z „dvanáctky“ bez jediné porážky. Přemožitele našli až ve zmíněném finálovém souboji s Mladou Boleslaví (tým hokejové třídy). „Kluci předváděli skvělé kolektivní výkony. Finále rozhodla o malinko větší individuální šikovnost jednotlivých hráčů z Mladé Boleslavi,“ hodnotil turnaj trenér Jan Novotný.

Kromě druhého místa si kladenští hráči odvezli i individuální ocenění. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Marek Daníček. Nejužitečnějším hráčem se pak stal Jakub Aschenbrenner.

Soupiska kladenského týmu: Oliver Burger, Marek Daníček, Vojta Marcinek, Josef Trojna, Tomáš Sém, Jakub Aschenbrenner, Vojtěch Aschenbrenner, Jan Svoboda, Rostislav Šilhavý, Matěj Havel, Nicolas Sontág, Roman a Marek Schönherrovi.


PODROBNOSTI O TURNAJI: 

Skupina: Kladno 12. ZŠ Brjanská, Pardubice, Litvínov, Hronov, Litoměřice

Utkání ve skupině (2x6 minut čistý čas dle pravidel hokejbalového svazu pro danou věkovou
kategorii): 

12. ZŠ Kladno - Pardubice 4:0
12. ZŠ Kladno - Litvínov 2:0
12. ZŠ Kladno - Litoměřice 2:0
12. ZŠ Kladno - Hronov 8:0

Semifinále:

12. ZŠ Kladno - Prachatice 3:1

Finále:

12. ZŠ Kladno - Mladá Boleslav 0:2


Třeťáci mají zlato, páťáci stříbro!

Dvanáctka je prostě mezi školami republiková bašta hokejbalu. Ke stříbru žáků 6. - 7. tříd totiž přidaly cenné kovy i mladší ročníky.

1. - 3. třídy berou zlato a jsou tak školními mistry ČR, 4. - 5. třídy přivezly parádní stříbrné medaile! 

GRATULUJEME!


INFORMACE O TURNAJI:

V letošním roce proběhl už 18. ročník školního turnaje Hokejbal proti drogám. Turnaj se hraje v pěti kategoriích – od 1. tříd základních škol až po 4. ročníky škol středních. Hokejbal proti drogám je projektem Komise mládeže Českomoravského svazu hokejbalu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Cílem turnaje je rozšířit povědomí o hokejbalu a dát dětem možnost sportovního vyžití.