„Doteď jsme trénovali hlavně kondici, takticky jsme se na žádné věci nezaměřovali. Až od tohoto týdne se tomu začínáme věnovat, takže budeme chtít, aby se to ve zbylých přátelských zápasech začalo ukazovat,“ poodhalil trenér David Čermák, co spolu se svými kolegy od dalších zápasů očekává.

Rytíři však ani do dalších utkání nepůjdou v úplně plné palbě. Stále totiž čekají na některé hráče. „Pořád nejsme komplet. Chybí Brendon Nash, který přiletí v tomto týdnu, a Láďa Romančík, který asi nastoupí v pátek,“ prozradil Čermák, který zároveň nastínil, jak to vypadá se zraněnými hráči: „U Pepy Zajíce čekáme na výsledky magnetické rezonance, vypadá to, že to bude na déle. Šimon Jelínek v úterý ještě hrát nebude. Chtěli bychom, aby nastoupil v pátek.“ A jak to vypadá s legendárním Jaromírem Jágrem, který naposledy v Plzni nenastoupil? „Jaromír by měl hrát,“ řekl stručně Čermák.

Kladeňáci momentálně v přípravě využívají ústeckého obránce Ondřeje Smetanu, který se dobře přizpůsobil hře Rytířů a v defenzivě působí velmi dobře. I proto tedy v modrobílém dresu prozatím zůstane. „Ondra Smetana se nám líbil, proto jsme se s Ústím domluvili, že nám ho v průběhu srpna nechají. Uvidíme, jak bude dál pokračovat a jak se taky domluvíme s Ústím,“ vysvětlil kladenský kouč.

Kladno odehrálo zatím poslední přípravu ve čtvrtek v Plzni, kde ve vyhecovaném zápasu padlo poměrem 2:5. Rytíři sice šli do vedení po parádním úniku Adama Kalaje, soupeř ovšem výborně zvládl vstup do druhé části a Daniel Kružík už dokázal jen snížit. Rytíři tak po čtyřech odehraných duelech mají bilanci jedné výhry, jedné porážky v prodloužení a dvou proher v základní hrací době.

Rytíři mají ve svém středu momentálně čtyři hráče, kteří posbírali v přípravě po třech kanadských bodech. Konkrétně se jedná o útočníky Daniela Kružíka (2+1), Jakuba Hajného (1+2), Štěpána Bláhu (3+0) a Adama Kalaje (2+1). Zmiňovaný Kružík je navíc nejlepší ve statistice plus/mínus, kde má +5 bodů, a k tomu je ještě nejtrestanějším Rytířem! Za bitku v minulém zápase totiž vyfasoval trest do konce utkání.

To Mladá Boleslav, příští soupeř Rytířů, zatím odehrála jen jediný přípravný duel, ve kterém zapsala výhru! Bruslaři odehráli v Litvínově velmi vyrovnaný zápas, který nakonec překlopili na svoji stranu v prodloužení. Zapsali tak výhru 4:3. Branky Mladoboleslavských vstřelili Radim Zohorna, Adam Zbořil, Jan Stránský a Lukáš Žejdl. Bruslaři mají na svém programu již jen pět dalších přípravných duelů včetně souboje na Kladně.

5. přípravné utkání Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav se odehraje v úterý 13. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit online.