Nepovedl se nám druhý domácí zápas v řadě, kde je problém?
Poslední dobou nehrajeme tak, jako předtím. Hrajeme daleko od sebe, nepomáháme si. Nechci říct, že by to byla křeč, ale chybí tam taková ta uvolněnost. Na gól se strašně nadřeme, což je velký problém. A naopak po našich neproměněných šancích dostáváme góly z protiútoku. To se nám v teď v posledních zápasech stává strašně často. Bylo to tak v Ústí a od té doby se to s námi táhne. My uděláme všechno, aby se to zase otočilo.

Vypadalo to, že jsme dnes pořádně zabrali až ve třetí třetině, ale to už nestačilo?
Ono to začalo být lepší už od poloviny druhé třetiny, kde jsme měli pár střídání, kdy soupeř ani nevyjel z pásma. Ale lehkost nám chybí a jak jsem říkal, na gól se strašně nadřeme. Nedáme ani tutovky do prázdné brány a hodně nás trápí i finální přihrávky do šancí, kdy by pak byl hráč sám před brankou. Vždy nám to nějak chytí a z protiútoku pak dostáváme góly.

Kdyby se ale po snižujícím gólu podařilo zúročit následný tlak, asi by na zvrat v utkání šance ještě byla?
Jasně, po tom gólu byla jedna šance za druhou, ale je to samozřejmě jen "kdyby". Kdybychom ale dali na 2:3, tak se s tím dalo ještě něco dělat. Ale to je ten problém, máme plno šancí, nic nedáme a pak inkasujeme z protiútoku a ještě takové zvláštní góly. To nás hodně sráží. Pak už je to těžké, oni se soustředí na obranu, hrají nám do těla, řežou nás a my se s tím pak nedokážeme vypořádat.

Brankář Škarek nás trápil loni s Jihlavou a i dnes byl pro nás asi velkou překážkou?
Víme, že je to výborný gólman, který bude jednou možná chytat v NHL. Je hodně rychlý hlavně po zemi, takže se mu všechno musí cpát nahoru. Litoměřice mají opravdu výborného gólmana, třeba ve druhé třetině jsme měli plno šancí a tutovek.

"S těžšími soupeři hrajeme lépe."

My jsme poslední dobré utkání odehráli v podstatě proti Třebíči a současný stav se kryje s obdobím, kdy se v médiích poprvé objevilo, že by se měl Jágr vrátit domů?
Je kolem toho samozřejmě humbuk a každý se s tím může vypořádat po svém, do hlavy hráčům nevidíme.  Ale nemyslím si, že by ten současný stav byl kvůli němu. Že bychom byli třeba nervózní. Naopak se každý chce vyšvihnout a maká před ním daleko víc. Problém opravdu vidím v té momentální absenci lehkosti. To se občas stává, ale je to vždy lepší, když vás to potká na začátku sezóny a ne na konci. Nás to potkalo teď a zápasy, které jsme měli jasně vyhrát, dopadly nakonec prakticky debaklem. Je to pro nás trochu rána, i když ještě play off nezačalo. Ale pak není samozřejmě lehké nějak lusknout prstem a začít hrát jinak. To tak nejde, ale musíme udělat vše pro to, abychom to otočili.

Do konce základní části nás čekají čtyři zápasy a jeden soupeř těžší než druhý. Takže pro nás play off začíná vlastně už teď?
To jo. Dlouho jsme sahali po druhé příčce, což jsme ji snad třikrát nebo čtyřikrát měli na dosah. Ale vždy když Vary zaváhaly, tak my taky prohráli. Ale myslím si, že hrajeme lépe s těmi těžšími soupeři. Ať jsou to Vary nebo Budějovice, tak mi v sezóně přišlo, že to tak bylo. I když jsme třeba nevyhráli, tak jsme makali a výkon byl lepší. S těmi papírově slabšími je to takové zvláštní. Hodně se soustředí na obranu a nám to moc nesvědčí.

První nás čeká utkání na Slavii a to asi není zrovna soupeř, se kterým se lehko dostává do pohody?
O Slavii víme, že mají také výborného gólmana a navíc dobře brání. Tady si opravdu vyzkoušíme utkání, jako by to bylo play off a takové zápasy pak v play off taky skutečně budou. Nebude padat moc gólů, bude to všechno o obraně a o chybách. Já věřím, že to všechno vyladíme.