Co říkáte na Martina Réwaye po prvním tréninku?

Já neposuzuju hráče podle toho, jak vypadá na prvním tréninku. Pro mě je důležité, jak bude vypadat ke konci sezony.

Jaké s ním máte plány? Jak přesně jste se domluvili na zkoušce?

Ani jsem nepřemýšlel, jaký je plán. Já chci být ten, kdo mu dá šanci. Záleží jen na něm, jestli ji využije. Já věřím, že jo. Věřím, že by lidi neměli dostávat jednu, dvě nebo tři, ale klidně deset šancí. Od toho tu jsme, abychom tu šanci dávali. Uvidíme, já věřím, že to dobře dopadne.

Během rozhovoru vypadal Martin Réway, že si té šance váží. Cítíte to z něj?

Je to pro něj jedině dobře. My mu tady uděláme top podmínky, které jsou v našich možnostech. Bereme ho jako jednoho z nás, jsme takový rodinný tým. Snažíme se nedělat závěry podle toho, co slyšíme jinde.

Asi jste ale neslyšeli úplně dobré věci…

My tady nejsme od toho, abychom někoho soudili. V podstatě nás to nezajímá, abych pravdu řekl. Jsme rádi, že tady je, a věříme, že nám pomůže. Hlavně je důležité, aby z toho měl on dobrý pocit.

Říkal, že s vámi byl už o víkendu na ledě. Co jste mu poradil?

Já nikomu moc neradím, snažím se jen pomoct, když si člověk přijde pro radu. Tady to bylo spíš o tom, že mužstvo už trénovalo a on byl jen na hotelu a neměl co dělat. Příležitost jít na led tady je, takže proč ji nevyužít. Jemu to nevadilo, byl jedině rád. Je to jen pro jeho dobro. Ta možnost tady je a dobrovolně chodí i další hráči, z čehož mám velkou radost.

Dokdy chcete mít ohledně Martina Réwaye jasno?

Abych pravdu řekl, já mám času dost. I kdyby to mělo být v únoru. Důležité je, aby se on cítil dobře. Tak to beru já. Pro něj je důležité, aby hrál. Dostaneš se do toho jen zápasy. To ale předbíháme, uvidíme, já věřím, že to dobře dopadne.