Rytíři započali rok 2019 na domácím ledě, kde hostili Havířov. Přestože Kladno odstartovalo dobře a dvakrát vedlo, ve druhé části o vedení přišlo. Když pak soupeř za vyrovnaného stavu skóroval čtyři minuty před koncem, už domácí nestačili odpovědět a prohráli 3:4. Rytíři tak chtěli tento výsledek napravit v nadcházejícím duelu proti Ústí. Dlouho ale vše vypadalo pro Kladeňáky spíše špatně. Po bezbrankové první části se domácí Slovan dvakrát prosadil, Kladno ale kontrovalo důležitou trefou v poslední minutě. V závěrečné části pak modrobílí dotáhli svoji stíhací jízdu a nakonec si připsali cennou výhru 3:2, která je posunula na druhou pozici. V utkání za Rytíře poprvé po vynucené absenci naskočil obránce Jiří Říha, který byl rovnou důležitou postavou – odstartoval kladenskou honbu za vyrovnáním. Přestože se marodka Rytířů konečně ztenčila, zůstávají nadále mimo hru obránci Martin Kehar a Josef Zajíc a útočníci Štěpán Bláha s Jakubem Hajným. Do středečního zápasu pak nenaskočí ani majitel klubu Jaromír Jágr. Tomáš Plekanec momentálně nastupuje za Brno, do kterého má zařízeny střídavé starty.

První třetina zápasu proti Ústí nad Labem zůstala bez střeleckých úspěchů, což jen potvrdilo střeleckou statistiku, která ukazuje, že během úvodních dvaceti minut padá nejméně branek. Konkrétně Kladeňáci jich dosud mezi 1. a 20. minutou vstřelili 35 a inkasovali 29, což dává kladnou bilanci šesti branek ve prospěch Kladna. V prostřední části pak už dokázali Rytíři vstřelit o deset branek víc než soupeř (42 vstřelených a 32 obdržených). Vůbec nejlépe na tom ale modrobílí jsou v rozhodujících fázích zápasů, tedy mezi 41. a 60. minutou. V tomto období už se Kladno prosadilo 55x, zatímco inkasovalo jen 40x. Zápasy, které se dočkaly svého rozuzlení v prodloužení, vyzněly všechny (4) ve prospěch Rytířů.

Třebíč se potýká s odchody klíčových hráčů

Horácká Slavia se po většinu aktuální sezony potácí na hranici postupu a nepostupu do play off. Třebíč je momentálně devátá, bodově je vyrovnaná s desátou Slavií a na sedmou příčku ztrácí pouhý bod. V poslední době třebíčští hráči často hráli vyrovnané zápasy, které přinesly rozuzlení až po standardních šedesáti minutách – prodlužovalo se hned ve čtyřech z posledních šesti zápasů. Horácká Slavia podlehla v derby Jihlavě 2:3 po samostatných nájezdech a hned nato stejným výsledkem porazila Slavii Praha. Posléze Třebíč vyzrála na Přerov 2:1, Českým Budějovicím ale nestačila 3:4 na nájezdy a Prostějovu 1:2 rovněž na dovednostní disciplínu. Naposledy ve vyrovnaném střetnutí Třebíčští přetlačili Kadaň 4:3. Největší zbraní Třebíče v této sezoně je hlavně hra v početní výhodě! Při přesilovkách už dali hráči z Vysočiny 36 gólů a s úspěšností 21,43 % jsou nejlepší v lize.

Sestava Horácké Slavie ale v nedávné minulosti doznala dosti zásadního zásahu. Mužstvo totiž opustil nejproduktivnější hráč a veliký talent Adam Raška (17+21), který se s Lukášem Nedvídkem (17+20) a Silvesterem Kuskem (17+17) zároveň dělil o pozici nejlepšího střelce. Jeho novým působištěm se stal extraligový Chomutov. Otázkou však zůstává, zdali budou moci Třebíčští počítat proti Kladnu alespoň s Kuskem. Ten totiž v úterý nastoupil za Kometu Brno proti Olomouci. Třebíč má v aktuálním ročníku velikou kvalitu v brankovišti, kde drží úspěšnost přes 92 % Karel Vejmelka (92,61 %) a Dominik Svoboda (92,42 %). Nejčastěji nasazovaný je ale Lukáš Dostál (91,71 %), jenž podával na nedávném mistrovství světa do 20 let fantastické výkony.

Utkání 44. kola Chance ligy Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč se odehraje ve středu 9. ledna od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.