Liberec
4

Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
Bílí Tygři Liberec: Franc (sn. Vopravil) – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda. Trenéři: Lobo, Kočí.

Branky a nahrávky: 23. Ticháček, 32. Hrabík (P. Bareš, Sojka), 36. Sojka – 43. Šedivý (Gajda), 49. Trunda (Tůma, Hujer), 50. Putz (Gajda, Duschka), rozh. náj. Šedivý. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:3 – 0:0. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 46:46. Rozhodčí: Kostourek – Ondráček, Hnát. Diváci: 180.

Do první šance se v důležitém utkání dostal liberecký Bennet Rossmy, který po protažení skrz obranu pálil na vzdálenější tyč. Krátce nato vymyslel slibnou akci obránce Martin Böhm, ale jeho střelu na pravou tyč nedokázal nikdo tečovat. Aktivitu Liberce neproměnil v gólovou radost ani Tomáš Trunda, který po stažení hry uvolnil Rossmyho, jenž z mezikruží nezakončil přesně. Šancí se dočkali také domácí, Ticháček dostal nabito na středu modré čáry, odkud tvrdou ranou poslal puk pouze těsně vede tyče do boční sítě. Namále měli Rytíři i v závěru první třetiny, když byl před brankou dobře postavený Adam Měchura, jenž našel sražený puk v chumlu před Ondřejem Gabriškou.

První branky v utkání se dočkali domácí. Jiří Ticháček to zkusil taženou střelou zápěstím z pravého kruhu a puk skončil v brance za zády Lukáš France – 1:0. Možnost podívat se do úniku dostal Lukáš Plos, který byl ale skvělým obranným zákrokem odzbrojen. Rytíři měli výhodu přesilové hry, ale v té byli mnohem nebezpečnější Tygři. V naprosto rozložené obraně se usídlil před brankou Měchura, který po přihrávce z těsné blízkosti branku přestřelil. Ani přesilovku pět na tři se domácím nepodařilo využít, ba naopak. Do dalšího úniku se dostal Luka Vodlan, který puk nepřetlačil přes levý beton Gabrišky. O třicet vteřin později přišla opět další chyba na modré čáře a do klidnějšího úniku přešel Rossmy. Těsné vědění Kladna ale dokázal Gabriška uhájit. Vzápětí přešli Rytíři do protiútoku, nahození Pavla Bareše skončilo v přehuštěném prostoru před brankou, kde sklepl puk mezi betony Ondřej Hrabík – 2:0. V další početní výhodě už byli Středočeši úspěšní. Střela od modré byla sražena před levou tyč, kde byl bleskově dorážející Adam Sojka – 3:0.

Krátce po začátku třetí části neproměnil trestné střílení Adam Měchura. Zbytečný faul Lukáše Sýkory byl na samotném konci přeci jen využit. Do střely Jakuba Šedivého sáhl jeden z domácích hráčů a puk lovil ze sítě až Ondřej Gabriška – 3:1. Ještě před polovinou třetiny se hosté dočkali kontaktní branky. Kladno propadlo při napadání a rychlou protiakci soupeře dovršil Tomáš Trunda – 3:2. Třicet tři vteřin stačilo Davidu Putzovi, který se protlačil přes pravé křídlo až ke střele, která propadla brankáři Kladna na levé tyči – 3:3. Minutu a půl před koncem mohli domácí rozhodnout, ale možná špatně zahrané přečíslení tři na jednoho zastavil skvěle osamocený Hujer.

V prodloužení se dostal do vyložené šance Sýkora, ale jeho střela z první z prostoru mezikruží šla vysoko nad branku. Následující přesilovku Liberec využít nedokázal, a to také za skvělé obrany Rytířů, kteří zablokovali řadu střel. Rozhodnout mohl Marek Alscher, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce.

Samostatné nájezdy vzaly za své. Liberec třemi góly nedal domácím Rytířům šanci.