Poslední tři kladenské duely před střetnutím s Přerovem přinesly pořádné gólové hody. Rytíři sice patnáct branek vstřelili, ale osmnáct inkasovali. „Zbytečně jsme hazardovali, s pukem jsme ve vlastním pásmu hráli lehkovážně,“ osvětlil Jakub Strnad kladenské problémy z předchozích duelů. V pondělí měl důvod nejen k osobní radosti. Dvěma asistencemi pomohl k výhře 6:2.

Jeho první bod přišel ve vlastním oslabení. Hra speciálních formací Kladnu v posledních utkáních moc nefungovala. Poslední dva duely Rytíři neubránili čtyři oslabení a ve třech vlastních přesilových hrách dokonce kapitulovali. „Taktiku jsme moc neměnili. V přesilovkách nám to tam dnes napadalo a při oslabeních jsme nedělali chyby,“ potěšilo Strnada. Důvod k radosti byl prostý, tři góly dalo Kladno v přesilovkách, jednou se prosadilo v oslabení.

Novou kostku chválil

Ostrou premiéru zažila také nová multifunkční kostka. Před úvodním vhazováním mohla diváky potěšit menší show při nástupu hráčů. „Rozhodně je to změna k lepšímu, ale abych pravdu řekl, já jsem ty efekty moc nevnímal,“ přiznal forvard s číslem 92. Během utkání ale nových možností kostky využil. „Občas se tam člověk podívá, navíc je možnost prohlédnout si záznam,“ uvedl.

Rytíře nyní čeká poměrně náročný program. Kalendářní rok zakončí v Přerově, kde sice první zápas vyhráli, ale Hanáci patří doma k lepším celkům. Na úvodní zápas roku 2016 pak do Kladna přijedou České Budějovice, třetí celek tabulky. „Vepředu máme šikovné hráče, kteří se umí prosadit. Když splníme všechny obranné povinnosti, máme na to, abychom uspěli,“ dodal.