24. kolo Tipsport extraligy – 01. 12. 2019 DRFG Arena, Brno

Brno

HC Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič, Holík, Svačina – Jenyš, Plekanec, Horký – Orsava, Hruška, Lev – Dočekal, Kusko, Kucsera. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr, Zajíc – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bílek, Stach, Strnad – Jelínek, Machač, O’Donnell – Kružík, Melka, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 22. Kucsera, 28. Němec (Kucsera, Plekanec), 55. Hruška (Plekanec, Pyrochta), 59. Horký (Němec) – 13. Redlich. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 29:14. Rozhodčí: Šír, Obadal – Bryška, Gebauer. Diváci: 7 700. Nejlepší hráči utkání: Petr Holík – Lukáš Cikánek.

Kladno do zápasu kvůli rozsáhlé marodce rozhodně nevstupovalo jako favorit. Začalo ale vcelku zodpovědně a hned od úvodu navíc působil velmi jistě Lukáš Cikánek, který se vrátil do brankoviště po devatenácti zápasech v řadě, které zahajoval jako jednička Denis Godla. Kladenský gólman výborně zasáhl proti Svozilově nebezpečné střele a vzápětí si poradil i s přečíslením. To vzal na sebe Tomáš Plekanec, který svižnou střelou svého bývalého spoluhráče nepřekonal. Rytíři se posléze museli bránit v oslabení, soupeřovu chybu ale dokázali skvěle potrestali! Filipu Pyrochtovi nesedla střela od modré, Tomáš Redlich vyrazil do přečíslení a se štěstím procedil puk za Vejmelkova záda – 0:1.

Na začátku druhé části ale Rytíři okusili stejnou medicínu. Přesilovou hru nehráli vůbec dobře, stěží se dostávali do pásma a po chybě na útočné modré inkasovali. Lukáš Kucsera ujel a osamocen vystřelil naprosto přesně k tyči – 1:1. Kladeňáci zbytek početní výhody nedokázali využít a Kometa se znovu dostala do tlaku. V signalizované výhodě pak svůj nápor vystupňovala a Ondřej Němec dorážkou z mezikruží otočil vývoj – 2:1. Přesilovky se ale i dál v zápase jevily spíše jako nevýhody. Hosté při hře ve čtyřech opět vyrazili vpřed, Jakub Strnad ale Vejmelku ani nadvakrát z přečíslení nepřekonal. V další výhodě už ale domácí byli daleko nebezpečnější. Martin Zaťovič mohl po krásném ťukesu zakončovat do prázdné branky, jenže letící puk netrefil. Další dobrou možnost pak zlikvidoval Lukáš Cikánek.

V úvodu třetího dějství museli Rytíři bránit další oslabení. Znovu se ale i v nevýhodě dokázali dostat do přečíslení, které ale bohužel zakončili nepřesně! Tomáš Redlich obdržel přihrávku od svého jmenovce Kauta, jenže následně nezamířil mezi tři tyče. Rytíři ale byli dál nedisciplinovaní a nakonec byli potrestáni. Při další přesilovce našel Tomáš Plekanec luxusně Jana Hrušku, který už vystřelil naprosto přesně. Lukáš Cikánek už se přesouval marně – 3:1. Od té doby už měla Kometa zápas jasně pod kontrolou. Minutu před koncem tak ještě projel kladenskou obranou rychlík Luboš Horký, který přidal čtvrtou trefu – 4:1.

Trenéři po zápase 🗣

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): První třetina byla z naší strany utahaná, jako bychom měli zataženou ruční brzdu. Nepomohl tomu ani gól při naší přesilovce. Ve druhé třetině to kluci obrzdili a rozbalili a dostávali jsme se do velkého tlaku. Drželi jsme se na kotouči a dali jsme gól paradoxně taky v našem oslabení. To nám hodně pomohlo. Potom jsme přidali další gól v naší výhodě. Co se týče třetí třetiny, pořád jsme si museli hlídat nečekané a nebezpečné kontry soupeře. Samozřejmě jsme chtěli přidat uklidňující třetí gól, který přišel sice až pět minut před koncem, ale byl hodně důležitý. V závěru už jsme hru kontrolovali. Jsme rádi, že jsme zápas proti soupeři, který hrál hodně urputně, hodně obětavě a po většinu času hodně slušně do obrany, zvládli.

David Čermák (Rytíři Kladno): Přijeli jsme sem v hodně kombinované sestavě, proto jsme chtěli hrát hlavně zodpovědněji dozadu. To se nám v první třetině dařilo, nepouštěli jsme Brno do vyložených šancí. Naopak se nám podařilo proměnit brejk v našem oslabení. Bohužel jsme začali druhou třetinu pasivně a nechali jsme Brno hrát. Náš výkon byl katastrofální. Brno zápas otočilo a my jsme se chtěli pokusit to ve třetí třetině zvrátit, ale bohužel se nám to nepovedlo.