22. kolo Chance ligy – 12. 11. 2018 MEO Arena, Přerov

Přerov

HC ZUBR Přerov: Klouček – Pala, Čáp, Ferenc, Zbořil, Černý, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Zmeškal, Navrátil, Mašín. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Jelínek, Kubík, Zikmund – Kružík, Kaut, Vildumetz – Svedlund, Machač, Š. Bláha – Hajný, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 4. Doležal (Moučka, Sýkora), 18. Pšurný (Sikora, Procházka), 51. Kopta (Š. Kratochvil) – 34. Kehar (Kružík, Svedlund), 56. Kružík (Svedlund, Vildumetz). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:24. Rozhodčí: Dědek, Barek – Lukš, Novák. Diváci: 2542.

Utkání odstartovali první výraznější možností Rytíři, ovšem Linus Svedlund v obrovské možnosti selhal. Zubři naopak předvedli před soupeřovou brankou dobré napadání a radovali se z první branky. Tomáš Sýkora poslal puk zpoza brány do brankoviště a volný Tomáš Doležal zakončil mimo dosah Adama Brízgaly – 🚨 1:0. Obraz hry poté ovlivnily zejména přesilové hry, Kladno však nevyužilo výhodu pěti proti třem a stejně dopadla i klasická přesilovka soupeře. Až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Přerovští výborně vybojovali puk a Marek Sikora předložil kotouč před odkrytou klec Romanovi Pšurnému – 🚨 2:0.

Ve druhé části to byl hlavně bojovný hokej. Hra se hodně přiostřila a k vidění byla řada šarvátek a strkanic. Do více možností se dostali domácí hokejisté, jenže Adam Brízgala byl velmi jistý a držel šance Rytířů. Při přesilovce pak navíc dostal přihrávku na levý kruh Martin Kehar, který parádní trefou snížil rozdíl mezi oběma mužstvy – 🚨 2:1. O chvíli později pláchl přerovské obraně Linus Svedlund a na holi měl dokonce vyrovnání, puk ale zamířil jen do horní tyče Kloučkovy brány. V závěru třetiny už Kladeňáci dostali kotouč skutečně až do sítě, sudí však gól neuznal kvůli posunuté brance.

Do třetí části se tak vstupovalo s nejmenším možným rozdílem mezi oběma soky. Domácí se tlačili za navýšením svého náskoku, ale kladenský gólman si vedl velmi dobře. Výborně přečetl i únik Matouše Kratochvila, kterého dobrým přesunem vychytal. Adam Brízgala však nakonec přece jen kapituloval ještě jednou. Ondřej Kopta se dostal v početní výhodě k vyraženému puku a dorazil přesně – 🚨 3:1. Krásný husarský kousek posléze předvedl hbitý Šimon Jelínek, který proskočil mezi dvěma bránícími hráči a díky jejich vzájemnému střetu vyřadil dva soupeře ze hry. Kladno ale ani z této situace branku nevytěžilo. V přesilové hře ale už Daniel Kružík Milana Kloučka propálil – 🚨 3:2. Dvě minuty před sirénou odvolali Rytíři ještě gólmana, ani veliký tlak ovšem k vysněnému vyrovnání nevedl.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Bohužel jsme trochu zaspali začátek a v první třetině jsme neměli pohyb. Do druhé třetiny jsme to dokázali zlepšit a rozehráli jsme se ke slušnému výkonu. Neproměnili jsme ale svoje šance. Soupeř už zápas umlátil.

Zápas v číslech 📊