8. kolo Chance ligy – 26. 9. 2018 Budvar aréna, České Budějovice

České Budějovice

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Heřman, Doktor – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, Doležal – Beránek, Dančišin, Babka. Trenéři: Prospal, Totter.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Hořava, Říha, Zelingr, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 31. Beránek (Pavlin, Babka), 42. Bradley (Šimánek, Endál), 56. Čermák (Heřman, Pýcha). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:22. Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Rubas, Tvrdík. Diváci: 6410.

První část hry nabídla vcelku očekávaný obraz. Motor předváděl, jak je na domácím ledě silný, a vytvořil si řadu šancí. Lukáš Cikánek však v brankovišti čaroval a několikrát vychytal soupeře ve vyložených gólovkách. Nejprve při přesilovce dvakrát fantasticky zasáhl betonem a poté při následující početní výhodě vytáhl další klenot v podobě zákroku lapačkou. Rytíři se během prvních dvaceti minut několikrát usadili před bránou soupeře, jenže také Petr Kváča všechny puky směřující do sítě pozastavoval.

Kladeňáci tak ukázali ze svého umu více až ve druhé třetině. Tu sice odstartoval v úniku Martin Heřman, jenže hostující brankář vyřešil situaci opět dobře. A pak mohli hrozit Rytíři! Ti si poprvé vytvořili veliký tlak, který zakončil nekompromisní pumelicí Jiří Říha, ale Petr Kváča předvedl krásný semafor a puk ukryl ve své rukavici. Skóre otevřel až po polovině střetnutí Martin Beránek, který zamířil přesně na bližší tyč – 🚨 1:0. Domácí se tím dostali opět do pohody a měli navrch, ten ovšem v druhý zásah nepřeměnili.

Vstup do poslední dvacetiminutovky hostům hrubě nevyšel. Jiří Šimánek udělal zmatek před brankovištěm, přihrál mezi kruhy Codymu Bradleymu a americký útočník už neměl nejmenší problém uklidit kotouč do odkryté brány – 🚨 2:0. Za Kladno mohl snížit kapitán Jakub Strnad, ten si ovšem v úniku špatně zpracoval puk a zakončil až v nulovém úhlu. To na druhé straně zavládla opět radost. Cikánek vyrazil první nebezpečnou střelu a na dorážku Miloslava Čermáka už nedosáhl – 🚨 3:0. Na konci mohli domácí ještě svůj náskok navýšit, kladenský gólman však svoji bránu uzamkl.

Trenéři po zápase 🗣

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Jsem rád za vítězství, pro nás je každý zápas důležitý. Dnes to bylo o prvním gólu, ten jsme dali my. Potom se nám hrálo daleko lépe. Přijel sem ale dobrý soupeř, pro nás to byl jeden z nejlepších soupeřů, proti kterému jsme hráli. Myslím, že z tribun to mohl být hezký zápas.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes jsme nepodali dobrý výkon. Celý zápas jsme hráli ustrašeně s velkým množštvím chyb. Potom, co Budějovice daly první branku, už utkání ovládly a kontrolovaly. Jarda s týmem už normálně trénuje, ale nechce to uspěchat. Myslím, že tak za 14 dní nastoupí.

Zápas v číslech 📊