16. kolo Chance ligy – 20. 10. 2018 Hala Polárka, Frýdek-Místek

Frýdek-Místek
5

6

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Haman, Krisl, Bartko, Matyáš – Kofroň, Mikulík, Hladoník – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – Kalus, Klimša, Christov. Trenéři: Wojnar, Daňo.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Kubík, Vampola, Zikmund – Jelínek, Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Š. Bláha – Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Š. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Třetiny: 2:3, 2:1, 1:1 – 0:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:36. Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Novák. Diváci: 1852.

V první části hráči rozhodně nešetřili brankami. Diváci jich viděli rovnou pět! Kladno inkasovalo hned ve třetí minutě, když se v přesilovce trefil z ostrého úhlu Milan Mikulík – 🚨 1:0. O dvě minuty později ale vyrovnával z dorážky Štěpán Bláha – 🚨 1:1. Domácí Adam Raška ale dokázal Bláhu napodobit a rovněž vyražený puk dostal za Lukáše Cikánka – 🚨 2:1. Při přesilovce ale zařídil další vyrovnání Adam Kubík – 🚨 2:2. Ten samý hráč navíc hned po minutě a vteřině předvedl příkladnou bojovnost, získal puk a naservíroval jej Ladislavu Zikmundovi, který byl trestuhodně volný v mezikruží. Kladenská třináctka už ranou z první propálila Petera Hamerlíka a poprvé v utkání poslala hosty do vedení – 🚨 2:3.

Kdo čekal, že od začátku prostřední části se střelci zklidní, ten byl na omylu. Josef Zajíc zastavil prchajícího soupeře jen za cenu faulu a Rostislav Martynek z trestného střílení srovnal – 🚨 3:3. Jenže přišel kladenský nápor a další gól! Šimon Jelínek viděl volný puk pod Hamerlíkovým betonem a v pádu jej propíchl až do sítě. Kladenský junior si tak připsal svůj první gól mezi dospělými – 🚨 3:4. Odpověď však znovu přišla bleskově. Lukáš Cikánek vyjel rozehrát, ale ke kotouči se dostali domácí a Rostislav Martynek znovu sronal – 🚨 4:4. Až poté se zápas poprvé gólově zastavil na delší chvíli. Přestože oba týmy hrály v početní výhodě, další zásah už do druhé sirény nepřidaly.

Třetí část odstartovali rozhodně lépe hosté! Ti byli od prvního buly v náporu a nakonec se i dostali do vedení! Ladislav Zikmund se dostal k dorážce v mezikruží a podruhé v zápase překonal Hamerlíka – 🚨 4:5. Domácí pak ale přidávali a přidávali na tempu a krátce po polovině třetiny se dočkali! Rostislav Martynek jel zleva sám na branku a poslal puk přesně mezi Cikánkovy betony – 🚨 5:5. Do konce základní hrací doby si obě mužstva ještě vytvořila několik možností, žádná z nich se ovšem neujala.

Prodloužení netrvalo dlouho, o vítězi bylo rychle rozhodnuto. Přesněji řečeno za 24 vteřin. Domácí ve vyložené šanci selhali a na druhé straně poslal puk bekhendem do brány Petr Vampola – 🚨 5:6.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Celý zápas byla taková přetahovaná. Chvíli vedli domácí, chvíli my. Když už to vypadalo, že bychom mohli mít tři body, tak jsme dostali zbytečnou branku. Domácí ale hráli velmi dobře, takže jsme spokojení, že jsme to urvali aspoň v prodloužení. Od začátku jsme hráli jen na tři lajny a hráči to zvládli výborně. Mělo to náboj a zvládli jsme bruslit až do posledních minut.