Máte za sebou dva zápasy s top extraligovými celky. Co nám to zatím ukázalo?
Určitě nám to ukázalo naše slabiny a také, jak se připravit na další týmy. A jak vlastně ta nadcházející sezona bude vypadat, co od ní máme čekat.

A asi také, že se v extralize každá chyba v rozehrávce trestá?
Je to znát. Jakékoli zbytečné vyloučení, zbytečně ztracený puk v pásmu je strašně nebezpečný a může z toho být gól.

Jaký máš ze své extraligové premiéry pocit?
Nebylo to špatné. Určitě ve mně bylo hodně adrenalinu, byla to pro mě první zápasová zkouška v extralize. I když jsem věděl, že v bráně nezačínám, tak se ale snažím vždy sledovat hru a být připraven naskočit, může se cokoli stát. A hodně mě pak nakopne už jen to, jak mi řeknou trenéři, že jdu na led.

Jak Ti bylo, když jsi hned po chvilce čelil dvouminutovému oslabení třech proti pěti?
To určitě nepotěší, ale v tu chvíli to moc nevnímám. Snažím se na to nemyslet a spíš doufám, že přijde jedna nebo dvě střely, na které si budu moci šáhnout. To mě trochu uklidní a dostane do hry.

Poslední třetinu jsme dokázali vyhrát, to by do dalších bojů mohla být ta první vlaštovka?
Mohl by to být takový odpichový bod. Každopádně se musíme poučit a do dalších zápasů si ze třetí části vzít příklady z toho, co jsme v ní hráli.

Jak mohlo být Lukášovi po těch dvou rychlých inkasovaných brankách hned v úvodu?
Mluvit za něj nemůžu, ale vím, že každého gólmana tohle dokáže rozhodit. Pak už záleží, jak je ten brankář psychicky silný a jak se z toho dokáže otřepat.

Na druhé straně zapadl za Mazance Lakosův oblouček. Co s tím může gólman dělat?
S tímhle asi nic, byla to velká náhoda. Dobře pro nás, ale pro gólmana hodně nešťastný moment, se kterým mnoho nenadělá.

Oba dosavadní soupeři hrají díky lize mistrů již dva týdny ostré zápasy. Je poznat, že už jsou v sezóně díky tomu o něco rozehranější?
To muže být znát, ale na druhou stranu hráli včera. Takže se nechceme vymlouvat na to, že by byli víc rozehraní, naopak můžou být díky tomu víc unavení. Spíš toho jsme chtěli využít, ale ukázali, že to jsou silní soupeři.

"Alexander Salák? Zvýšená konkurence mě jen posouvá dál."

Co jsi říkal na atmosféru na stadionu?
Perfektní, úžasná. Bylo hodně lidí, krásné fandění, bylo hodně slyšet. Určitě nám to hodně pomohlo.

Bylo poznat, že diváci ocenili bojovnost i za nepříznivého stavu?
Doufám, že aspoň něco je takhle potěšilo a udělalo nějakou radost. A pro nás je to za dnešek alespoň jeden bod, který si můžeme úspěšně odškrtnout.

Na spadnutí je angažmá Alexandra Saláka, jak zvýšenou konkurenci v brankovišti cítíš?
Zatím nevíme, jak to bude a ani se o tom moc nebavíme, jestli tu bude chytat nebo ne. Spíš je pro mě zajímavé ho sledovat při tréninku, co a jak dělá. Má přeci jen velké zkušenosti, takže se to snažím využít ve svůj prospěch. Beru to samozřejmě jako zvýšenou konkurenci, která mě jen posouvá dál, abych na sobě víc makal a abych  ukázal, že tady to místo mám. A že je díky tomu na mě větší tlak,  to je pro mě jen dobře.

Na co se budete nejvíc soustředit před pátečním zápasem v Karlových Varech?
Rozhodně se potřebujeme poučit z předešlých zápasů, přenést to do tréninku a zužitkovat v dalším utkání.

Asi by nebylo dobré se v kabině z dosavadních výsledků přehnaně stresovat?
Určitě ne. Jako tým stále držíme při sobě, není to v kabině nijak vyhrocené. Měli bychom zůstat v klidu, protože přeci jen jsme v prvních zápasech dostali dva z nejtěžších soupeřů. Jsou to pro nás první dvě kola, po kterých vidíme, jak to bude vypadat.