44. kolo Tipsport extraligy – 12. 02. 2020 ČEZ stadion, Kladno

Zlín

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Vampola, Zikmund – Strnad, Melka, Redlich – Hovorka, Stach, Machač – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
PSG Berani Zlín: Kašík – Žižka, Nosek, Freibergs, Ferenc, Řezníček, Novotný, Buchta – Herman, Fořt, Dufek – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Claireaux – Kubiš, Sedláček, Ondráček. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

Branky a nahrávky: 16. Nash (O’Donnell), 44. Jágr (O’Donnell, Austin) – 29. Dufek (Claireaux, Freibergs), 33. Ondráček (Novotný, Kubiš), 43. Kubiš (Ondráček, Buchta). Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:31. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Kajínek, Špringl. Diváci: 2916. Nejlepší hráči utkání: Brendan O'Donnell – Pavel Kubiš.

Tempo v úvodu zápasu určila zejména brzká přesilovka, kterou Rytíři sehráli výborně. Po O’Donnellově přihrávce byl v ideální pozici Jaromír Jágr, Libora Kašíka ale nepřekonal a neuspěl ani o chvíli později s odvážným výjezdem před branku. Obránce Brady Austin mohl v jednu chvíli střílet do prázdné branky, když se Kašík zapomněl vedle své klece, na ránu do chumlu těl si ale netroufl. Po skončení oslabení měl těžkou práci na druhé straně i Lukáš Cikánek, poradil si ale výborně. Navrátilec do sestavy Jakub Hajný mohl v úniku po bekhendové kličce zakončovat do odkryté sítě, puk mu však ujel příliš daleko. Zakončení do téměř prázdné branky měli vzápětí k dispozici i hosté, Cikánek se ale znovu vytáhl. Skóre se tak měnilo až necelých pět minut před první sirénou! Brendon Nash si připravil puk na pravém kruhu a parádně trefil protější roh branky – 1:0.

Ve druhé části začalo Kladno prožívat horké chvíle, protože Zlín se oproti úvodnímu dějství dostal více do hry. Z toho pramenily také zlínské přesilovky, z nichž hosté druhou využili. Jan Dufek dostal nabito na podobném místě jako v první části Brendon Nash a střelou lehce nad ledem překonal skvěle chytajícího Cikánka – 1:1. Za chvíli navíc mohlo být pro Rytíře ještě hůř. Dalibor Řezníček poslal od modré čáry skrytou střelu a puk cinkl o spojnici za Cikánkovými zády! K nevoli domácích fanoušků i hráčů se ale hosté nakonec dočkali. Martin Novotný vypálil od modré a od Jiřího Ondráčka se kotouč odrazil do sítě – 1:2. Rytíři se jen marně dohadovali s rozhodčím, že puk v předchozí situaci už opustil pásmo. Tím si ovšem domácí všechnu smůlu ještě nevybrali. O chvíli později pálil od modré hodně tvrdě Matyáš Zelingr a blokující hráč přizvedl puk přímo do Melkova obličeje.

Do třetí periody se Antonín Melka i přes ošklivé zranění v obličeji vrátil, Rytíři ale dlouho neměli důvod k radosti. Už po dvou a půl minutách se dostal k odraženému puku Pavel Kubiš a s přehledem uklidil kotouč za kladenského gólmana – 1:3. V přesilové hře se ale dostal ke slovu ten nejpovolanější a opět ukázal svoje umění! Jaromír Jágr si nabruslil na pravý kruh a přesnou ranou překonal Libora Kašíka – 2:3. Vstřelená branka dodala Kladnu nových sil a byli to právě domácí, kdo měl tlak a tlačil se za dalším gólem. Necelé dvě minuty před koncem ovšem Brendon Nash nevyužil dvě obrovské možnosti a k další zajímavější šanci už se Kladeňáci nedostali.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): V první třetině jsme měli víc šancí, bohužel jsme z toho dali jenom jeden gól. Ve druhé třetině jsme začali hrát zbytečně pasivně a nechali jsme iniciativu Zlínu. Byla tam i zbytečná vyloučení a pustili jsme Zlín do vedení. Ve třetí třetině jsme to chtěli otočit, bohužel jsme dostali další nešťastný gól. Ještě jsme snížili, ale, i když jsme měli další velké šance, tak jsme je neproměnili. Proto jsme prohráli.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře. Byl tam zbytečný respekt a byli jsme moc zakřiknutí a opatrní. Přitom jsme věděli, co nás tady čeká  že domácí budou ze všech sil bojovat, aby získali body. Přesto jsme si v první třetině vytvořili dvě vyložené gólové šance. Druhá třetina byla lepší, řekli jsme si, že musíme víc bojovat, herně jsme to zvládali. Nakonec to byl boj až do konce, rozhodly šťastné góly. My jsme rádi, že si odvážíme body.